Akce Bright Memory zahanbuje konkurenci. Dělá na ní jediný člověk

V předběžném přístupu na Steamu se nečekaně objevila atraktivní akční hra Bright Memory, která se vyznačuje krvavými souboji na dálku a na blízko ve stylu série Shadow Warrior. Vzhledem k tomu, že můžete provádět komba, připomíná místy také Devil May Cry.

Pokud se podíváte na screenshoty, případně trailer Bright Memory, mohli byste dojít k závěru, že jde o poměrně nákladnou produkci, na které pracuje tým o několika desítkách vývojářů. Jenže je tomu přesně naopak! Za Bright Memory stojí jediný člověk, čínský vývojář Zeng Xiancheng vystupující jako FYQD Personal Studio. Aby toho nebylo málo, na hře prý pracuje jen ve svém volném čase. V tomto ohledu hra připomíná jinou atraktivní one-man show, kterou je nedávno představená akce Russia 2055.

Bright Memory - screenshoty
« 2 z 7 »

Skvěle hodnocený titul

Vzhledem k tomu, že Bright Memory vypadá tak dobře, musely se omezené kapacity projevit na délce hry. Zatím vyšla první epizoda, která zabere přibližně hodinu hraní, což je za cenu 6 euro docela férové. Dá se očekávat, že další epizody budou následovat. Hra je koncipována jako čistý singleplayer, nabízí achievementy a běží na Unreal enginu 4.

V roli hlavní protagonistky Shelii musíte zabránit vojenské organizaci SAI v tom, aby získala klíč k prastaré moci, která byla odhalena při vykopávkách a jež umožňuje oživovat mrtvé kreatury.

Hodnocení hráčů na Steamu je naprosto fantastické. Z celkem 2600 recenzí má hra aktuálně průměrné hodnocení 96 %, což se vidí málokdy.

Mimochodem: Bright Memory patří k nezávislým titulům na Unreal enginu 4, který byl jako “velmi slibný” podpořen finanční injekcí od vývojářského studia Epic Games.

Bright Memory – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=mQx6zZZ6RSY

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 2.2]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Nemesis
Host
Nemesis

Sefredaktor je opravdu takovy idiot? Je tam na tom dohromady prace peti grafiku…

IlliIlill
Host
IlliIlill

Tvoje máma je idiot