Epic Games Store převzal systém vracení peněz od Steamu a představil další novinky

Epic Games Store, nejmladší z řady platforem, zaměřených na digitální distribuci her, stále dostává nové aktualizace, na jejichž podobě se nemalou měrou podílejí samotní uživatelé. Poslední z větších záplat, kterých se dočkal, představila nový systém, jehož prostřednictvím mohou být zákazníkům vráceny peníze a to do dvou týdnů od chvíle, kdy došlo k transakci a pokud hráč v zakoupeném titulu ještě neodehrál více jak dvě hodiny. Tento model je na první pohled identický s tím, jenž už roky zdárně používá Steam. Pouze připomeneme, že až dosud v případě Epic Games Storu platilo, že zakoupené hry mohly být vraceny neomezeně, nicméně možnost refundu byla stanovena striktně na dva ročně.

O nasazení nového systému informoval šéf vydavatelského plánu Sergey Galyonkin na svém Twitteru a zároveň naznačil, jaké další novinky jsou pro Epic Games Store v dohledné době plánovány. Asi nikoho nepřekvapí, že spousta z nich bude pouze kopírovat trendy, které v minulých letech stanovila konkurence. Dočkáme se tak integrace systému achievementů, počítadla odehrané doby a samozřejmě také možnost psaní uživatelských recenzí. V jejich případě však bude jen a pouze na vývojářích, zda je u svých titulů povolí. V neposlední řadě stojí za zmínku, že do budoucna se počítá také s přidáním podpory regionální měny pro všech 130 zemí, kde je služba dostupná.

V průběhu letošního roku by se měl Epic Game Store stát otevřenějším a měly by v něm začít objevovat tituly od širšího spektra vývojářů. Oproti například Steamu bude však výběr titulů mnohem výlučnější a nemělo by se tak stát, že se v něm objeví každá druhá hříčka.

Epic Games Store stále posiluje svůj vliv, což potvrzuje i fakt, že se již vyrojily informace o prvních titulech, které budou primárně distribuovány právě jeho prostřednictvím. Již v prosinci bylo potvrzeno, že pokračování hardcore plošinovky Super Meat Boy bude první rok po vydání dostupné pouze zde.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na