Americký prezident Donald Trump spojil útok šíleného střelce na Floridě s videohrami. Na přísnější kontrolu zbraní zapomněl

Americký prezident Donald Trump v rámci meetingu v Bílém domě, který se týkal bezpečnosti na školách a byl vyvolán nedávným útokem šíleného střelce na Floridě, opět rozvířil debatu o videohrách. Dal totiž do spojitosti akční hry a filmy právě s útoky na školách, s nimiž se Spojené státy americké potýkají nejvíce na celém světě.

Musíme se kriticky podívat na internet, protože tam se děje spousta věcí, které jsou špatné pro mladé lidi a děti.(…) Ale také videohry. Slyším stále více lidí říkat, že násilí ve hrách formuje myšlení mladistvých. A když půjdeme o krok dále, tak jsou tu filmy. Vidíte filmy, které jsou tak násilné…Dítě se na film nesmí podívat, když jsou v něm sexuální scény. Ale pokud jde o násilí, není to žádný problém. Možná bychom měli uvažovat o novém ratingovém systému,” uvedl ve svém příspěvku Donald Trump.

Krátce po útoku šíleného střelce, který se odehrál 14. února, se ozvala celá řada veřejných činitelů, kteří rychle našli viníky – videohry a filmy. Jen málokdo, a Donald Trump v tom není žádnou výjimkou, volal po omezení střelných zbraní, které jsou v USA velmi snadno dostupné. Američtí politici z vládnoucí Republikánské strany jakoukoliv přísnější kontrolu zbraní odmítají.

Donald Trump obviňuje hry a filmy z násilí – video

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na