Ať hráči sami těží, radí podnikatel v oboru těm, kdo nadávají na vysoké ceny grafických karet

Vysoké ceny grafických karet, které jsou do značné míry způsobeny zájmem těžařů kryptoměn, hráče velmi rozčilují. Svou roli sice hrají i jiné faktory jako je stoupající cena operační paměti, ale nákupy velkého množství grafických karet za účelem těžby virtuálních měn Bitcoin či Ethereum tyto efekty znásobují.

K problematice se na konferenci o kryptoměnách v Londýně vyjádřil také Josh Riddett. Ten založil společnost vyvíjející těžařské systémy. Na otázku, co si myslí o tom, jak jeho branže negativně ovlivňuje vysoké ceny grafických karet a zdražuje hráčům jejich koníček, odpověděl následovně.

Rozhodně s nimi soucítím. Sám jsem nadšeným hráčem a hrami jsem strávil velkou část svého života. V online světě jsem poznal skvělé kamarády. Ale realita je taková, že nikdo nepojede na koni, když má k dispozici auto. Někdy je zkrátka nutné jít s dobou. Samozřejmě je mi jasné, že cena grafické karty je nyní dvojnásobná než dříve a je to špatné, ale popravdě se může zaplatit už za rok. Jde to oběma směry. Není nic složitého nechat grafickou kartu pracovat přes noc, když jí nepotřebujete. Pak se zaplatí prakticky sama.

Riddett dále argumentuje tím, že jeho společnost využívá pouze Geforce GTX 1080 Ti, tedy nejdražší možné grafické karty, které si zase tolik hráčů nepořizuje. Jenže ve chvíli, kdy je tato karta špatně dostupná, sáhnou zákazníci o model níže, a tak se spirála nakonec dotkne všech segmentů.

Rada Joshe Riddetta navíc může fungovat jen v podmínkách nízké ceny elektřiny a samozřejmě za předpokladu, že boom kryptoměn bude pokračovat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
okk
Host
okk

Nesmysl.Těžit jen v noci? To by se ta karta zaplatila tak za 10 let….

kkt
Host
kkt

Ja bych se radsi v noci vyspal nez aby me u hlavy hucel komp