Atari oficiálně představilo svou herní konzoli. Jmenuje se Atari VCS a prodávat se začne letos

Atari na Game Developer Conference 2018 podrobně představilo svou herní konzoli, která byla dosud známá pod názvem Ataribox. Teď už ale zařízení ve stylovém retro designu má také oficiální jméno – Atari VCS. V příštích měsících by se ke konzoli měli dostat zákazníci, kteří si jí předobjednali. Termín bude upřesněn v dubnu.

Atari zjevně chce jménem své konzole přímo navázat na historii společnosti a “změnit způsob, jakým komunikujeme s televizí, tak jako se to podařilo Atari 2600 Video Computer System před více než čtyřiceti lety”.

Velkou roli v tom hrají také ovladače. Atari VCS disponuje jak klasickým joystickem v retro stylu, nicméně s moderní technologií, tak standardním gamepadem, který rozložením tlačítek a tvarem silně připomíná ovladač Xbox One.

Součástí balení herní konzole Atari VCS budou dva odlišné ovladače – joystick a gamepad. Samotná konzole pak zaujme hodnotným retro designem.

Atari VCS využívá hardwarové architektury AMD

Velká očekávání panovala ohledně toho, jaký bude nová konzole využívat hardware. Tvůrci prozradili, že uvnitř Atari VCS pracuje PC architektura od společnosti AMD. Ta pohání operační systém postavený na Linuxu. Nechybí ani moderní porty jako HDMI, čtyři USB, slot na SD karty a síťová přípojka.

Pakliže jste očekávali, že konzole Atari VCS bude zaměřena na retro hraní starých her, budete zřejmě překvapení. Možnosti jsou totiž ve všech ohledech moderní. Zařízení bude mimo jiné podporovat technologii streamování her, což otevírá do budoucna značné možnosti, samozřejmě ale jen za předpokladu, že se konzole bude dobře prodávat. O předinstalovaných titulech zatím mnoho známo není. Atari na webu nekonkrétně hovoří o “žhavých nezávislých titulech”, které by měly doplnit klasické hry.

Původně měly předobjednávky Atari VCS začít už koncem loňského roku, ale vzhledem k prodlevám ve vývoji byl však termín odsunut na později.

Cena Atari VCS by se měla pohybovat v rozmezí od 250 do 300 dolarů, takže lze očekávat cenu kolem 6000 Kč, pokud se konzole oficiálně dostane na český trh. Touto cenou bude konkurovat dnes již velmi levným Playstation 4 a Xbox One a bude muset nabídnout alespoň podobně silný hardware.

Atari VCS – galerie

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na