Autoři Fortnite opět posílají podvádějícího hráče před soud

Jeden Novozélanďan vytvořil podvodný kód (takzvaný exploit) pro hru Fortnite a tento navíc propagoval na Youtube. Hráčům měl umožnit získat prémiovou měnu hry zcela zdarma, zatímco ostatní za ní musí platit. Vývojářské studio Epic Games se s ním nemazalo a podalo na něj žalobu, která skončila před soudem.

Prémiová měna ve Fortnite se jmenuje V-Bucks a k mání je za od 10 dolarů za 1000 jednotek. Hráči jí ale mohou také vyhrát. Koupit si jejím prostřednictvím můžete skiny a herní předměty. V zásadě tak nejde o získání výhody nad ostatními hráči. Podle Epic Games je to ale krádež a navíc neférové jednání vůči dalším hráčům.

Okrádají autory a podvádějí hráče

Hráči, kteří vyhledávají a propagují exploity, ničí herní zážitek ostatním a podkopávají integritu Fortnite. Hráči, kteří využívají exploity k tomu, aby nic neplatili, okrádají Epic Games,” stojí v žalobě.

Pokud by podvodný kód hráč využíval sám, zřejmě by to takto daleko nezašlo. Jenže on ho navíc propagoval na Youtube, což bylo pravděpodobně tím hlavním, co autory rozezlilo. Není to navíc poprvé, co posílají neférově jednající hráče před soud. Aktuálně se projednává také případ podvádějícího nezletilého hráče, jemuž hrozí vysoký peněžní trest. Epic tak jednoznačně patří k nejpřísnějším provozovatelům online her, ale na zásah, který byl proveden proti cheaterům v PUBG zatím nemá.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na