Autoři Hellblade: Senua’s Sacrifice věří hráčům a neobtěžují je s DRM

Hellblade: Senua’s Sacrifice, která velmi zabodovala v naší recenzi, je distribuován výhradně digitální cestou a kromě PS4 a Steamu vyšel také na GOG.com, kde se jak známo musí obejít bez protipirátské (DRM) ochrany. Autoři z nezávislého studia Ninja Theory se pirátství samozřejmě obávají, nechtějí však obtěžovat poctivé hráče a navíc své novince věří.

“Ano, máme strach, ale je to obtížné rozhodnutí. Pravděpodobně k tomu stejně dojde (k pirátství – pozn. red.) a v takové situaci bychom akorát způsobili, že budou znevýhodnění poctiví hráči. DRM jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli hráčům věřit. Hellblade je typem hry, která se může prodávat s dobrou vůlí a přežít i bez agresivního marketingu,” uvádějí Ninja Theory pro magazín Gamepro.

Příznivá cena

Ninja Theory také Hellblade: Senua’s Sacrifice velmi příznivě nacenili. Stojí kolem 30 EUR, což je přibližně 780 Kč. Tvůrci také při cenotvorbě zohledňovali různé reagiony, a tak je Hellblade například v Rusku k mání levněji než v Evropě. Právě v Rusku a dalších, méně rozvinutých regionech, je pirátství velmi rozšířené. Nižší cena by mohla alespoň část hráčů přesvědčit v podpoře nezávislé hry, jejíž vývoj evidentně něco stál. “Myslíme si, že díky férové ceně se hra bude méně kopírovat a koupí si ji více lidí, protože mají tuto volbu.”

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na