Autoři si se System Shock Remake dlouho nevěděli rady. Nové video konečně ukazuje finální podobu

Oznámení remaku legendárního System Shocku bylo fanoušky přijato bezvýhradně kladně, a tak na hru přispěli nemalé prostředky v rámci crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Jenže po pár letech vývoje se ukázalo, že peníze tvůrci utratili a výsledek neměli takřka žádný. Hra byla dokonce na čas uložena k ledu s tím, že tým se zpronevěřil původní vizi.

V té chvíli se zdálo, že System Shock Remake nikdy nevyjde, protože nebylo příliš pravděpodobné, že by nezávislé studio Nightdive dokázalo sehnat prostředky na další vývoj. Navíc se zdálo, že už ani nemá do práce chuť. Jenže v tomto ohledu jsme tvůrce podcenili. Poměrně rychle se totiž postavili zpět na nohy a pustili se do vývoje s novou dávkou sil.

Hodně velké skoky se udály v grafickém provedení. Zatímco první verze vznikala v enginu Unity, následně autoři – posilněni penězi od fanoušků – přesedlali na Unreal engine, což se později ukázalo být nepříliš rozumnou volbou, která zapříčinila řadu problémů. Po všech těch zvratech jsme byli zvědaví, jak hra vlastně bude vypadat. A to nám tvůrci nyní konečně prostřednictvím gameplay videa prozradili.

System Shock Remake by měl vyjít v roce 2020, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Doufejme, že teď už to Nightdive dotáhne do zdárného konce.

System Shock Remake – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na