Kreativní ředitel Cyberpunk 2077 odešel k Blizzardu

Sebastian Stepien, který pracoval třináct let na pozici kreativního ředitele ve společnosti CD Project Red, se rozhodl přijmout novou lukrativní pracovní nabídku. Jeho novým zaměstnavatelem nebude nikdo jiný než Blizzard.

Poslední projektem, na němž se Stepien v CD Projectu Red podílel, je s napětím očekávaný Cyberpunk 2077. Jeho rolí při vývoji byla supervize příběhu hry a celková koordinace vývoje. Prací na tomto titulu strávil šest let (2013 – 2019). Doufejme tedy, že se jeho odchod na výsledné kvalitě této novinky od tvůrců trilogie Zaklínač nepodepíše negativním způsobem.

Cyberpunk 2077 není jediným titulem, k jehož vývoji se Stepien ve studiu nachomýtl. Poprvé do něj nastoupil již v roce 2006 a zastával různé pozice při vývoji všech tří Zaklínačů.

Datum vydání několik let vyvíjeného Cyberpunk 2077 stále nebylo oficiálně oznámeno. Hra však dle dosud jediného dostupného gameplay videa, jež se objevilo loni na konferenci E3, vypadá jako prakticky dokončená. Možná právě posun celého projektu do finální fáze vývoje byl jedním z důvodů, proč se Stepien rozhodl změnit zaměstnavatele, i když pravý důvod jeho odchodu se nejspíš nikdy nedozvíme.

Cyberpunk 2077 – Záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 4 Prumer: 3.8]

Fanoušek klasických point and click adventur, filmů Davida Lynche a nových technologií všeho druhu. Jinak dlouholetý nezávislý žurnalista a copywriter, který vystřídal řadu tištěných i internetových magazínů.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na