Blizzard přichází o dlouholetého šéfa. Mike Morhaime odstupuje po 27 letech

Dalo by se říct, že jedna éra herního historie končí, protože vývojářské studio Blizzard Entertainment je dlouhá léta nedílnou a podstatnou částí herní branže. Z jeho čela odstupuje Mike Morhaime – člověk, který coby prezident řídil Blizzard neuvěřitelných 27 let a po tuto dobu dokázal produkci této firmy držet na absolutní špici. Přinejmenším co se komerčního úspěchu týče. Na jeho místo nastupuje J. Allen Brack, který dosud zastával funkci viceprezidenta a ředitele vývoje projektu World of Warcraft.

Před 27 lety založil Mike Morhaime spolu s Allenem Adhamem a Frankem Pearcem společnost Silicon & Synapse, ze které se později stal Blizzard Entertainment. Mike Morhaime se mimo jiné coby vývojář podílel na hrách Warcraft: Orcs & Humans a Diablo. Posléze se začal starat více o obchodní a neméně důležitou stránku byznysu. Jako producent pak působil u titulů Warcraft 3: Reign of Chaos, Diablo 2, Starcraft, Starcraft 2 a Overwatch.

Přestože Blizzard ztratil nezávislost už v roce 1994 a od té doby zakotvil u řady majitelů, aby se nakonec stal součástí koncernu Activision Blizzard, byl to právě Morhaime, kdo celé roky symbolizoval kontinuitu studia a ručil za kvalitu jeho tvorby.

Odchází dobrovolně?

Nový prezident J. Allen Brack poděkoval Morhaimovi za jeho práci pro společnost a zdůraznil, že to byl on a jeho hry, co ho před 13 lety přivedlo k Blizzardu. V prvním prohlášení v nové funkci Brack uvedl, že Blizzard pracuje na tolika hrách jako ještě nikdy předtím.

Morhaime odchází oficiálně sám, ale není vyloučeno, že tak úplně nesouhlasil s novou strategií, kterou pro studio vymyslela mateřská společnost Activision a která je pochopitelně založena na vydávání většího množství titulů než dosud. Blizzard byl totiž vždy znám především maximálním důrazem na kvalitu hry, kvůli čemuž neváhal prodlužovat vývoj či rušit projekty v pokročilé fázi vývoje.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na