Česká hra World of Airports vychází za pár dní. Nechá vás řídit vlastní aerolinku i pražské letiště

Česká společnost Haug.land, jejíž hlavní činností je zajišťování komplexních IT služeb, potichu pracuje také na atraktivním herním titulu z leteckého prostředí. World of Airports navazuje na prvotinu firmy AirportRPG, která v roce 2017 vyšla pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android. Na stejné platformy míří také pokračování, které bude o poznání rozsáhlejší. Vychází přitom už za pár dní, konkrétně 22. října 2019.

World of Airports je projektem milovníků letectví pro stejně “postižené” hráče. Nabídne tak obrovské množství možností, jak řídit vlastní aerolinku a přitom rozšiřovat kapacity domovského letiště. Budete se snažit rozšiřovat svou síť destinací, dokupovat nová letadla do flotily, přičemž musíte hledět na to, zda se vám zrovna hodí malý vrtulák nebo širokotrupý letoun. Autoři mysleli i na takové drobnosti, jako je vlastní nátěr letadel. Do toho budete muset zvládat letadla pravidelně odesílat do vzduchu, respektive přijímat.

Pro první verzi World of Airports se chystají tři letiště: Praha, rakouský Innsbruck a italské Bari. Autoři však slibují postupné navyšování tohoto počtu, což platí i pro další typy letadel. Hru si přitom budete moct užít také online s ostatními hráči. Všichni budou hrát na jednom serveru.

Ačkoliv se chystá primárně verze pro Android a iOS, není vyloučeno, že se World of Airports časem podívá také na PC. Ke cti tvůrcům slouží, že hru dokončili navzdory tomu, že v crowdfundingové kampani na Indiegogo nezískali dostatečnou podporu a vývoj tak museli financovat ze svých finančních i časových rezerv.

World of Airports – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na