Chystá se Mafia 4? Hrozí, že bude zaměřena na online hraní

Na čem momentálně pracují autoři Mafie 3 z amerického studia Hangar 13? Oficiálně na ničem, ale podle zákulisních informací by se mohlo jednat o další pokračování mafiánské ságy – Mafia 4.

Mafia byla vždy silně příběhovým a singleplayerovým zážitkem. V případě čtvrtého dílu by tomu už tak být nemuselo. Vydavatelé (v tomto případě společnost Take Two) v poslední době zjistili, že na online hrách vydělají mnohem více.

Zkušenosti by tu byly

Bohužel poptávka po pracovní síle ze strany studia Hangar 13 tomuto směru nasvědčuje. Autoři tak hledají spolupracovníky, kteří mají zkušenosti s multiplayerovými systémy – například s klienty zajišťujícími herní průběh mezi několika hráči. Noví lidé by měli zvládat také online matchmaking, asynchronní online prvky a online herní prostředí. Noví zaměstnanci musí mít také zkušenosti s herními konzolemi Playstation 4 a Xbox One.

Je třeba si uvědomit, že do portfolia společnosti Take Two patří také Grand Theft Auto 5, které má silnou online komponentu GTA Online, jež se těší stále obrovské oblibě. Těžko bychom se tedy mohli divit tomu, kdyby firma tento úspěch chtěla zopakovat s další svou značkou s otevřeným světem. Nezbývá než doufat, že nová hra dopadne lépe než Mafia 3, která byla jednoznačně nejslabším dílem série.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 1]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

8
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
pan X
Host
pan X

je to prace jako kazda jina..

Carolus Rex
Host
Carolus Rex

Ano, pojďme zkurvit ještě víc hru, která už předtím byla zkurvená, ale my jsme “zkušení” vývojáři co rozhodně nechtějí narabat love a slávu.

Peťan
Host
Peťan

Podle mého mafia 3 nikdy neměla vyjít. A pokud by měla vyjít radši si počkám dalších 10 let na Mafii než jí dostat dřív ale takovou sračku já jsem si předobjednal sběratelku a když jsem viděl orlí pohled tak jsem to zrušil. Po vydání jsem si jí nakonec koupil ( 2 měsíce od vydání) ve slevě a zajímavé je že prej si mafie dobře prodávala ale já dostal předobjednávky bonus a jestli mafie 4 bude mít multak tak na 200% nekupuju.

bropica
Host
bropica

jediná MAFIE která se mi vryla do vědomí byla první od Bohemia interactiv,dodneška jí mám na originálních 3 CD a pečlivě ji oprašuji,dvojka jetě šla nebyla špatná ale trojku mě stačilo vidět z obrázků a videí abych věděl že do ní nepujdu

Roman Fecske
Host
Roman Fecske

Ehm prvá mafia je od Cenega Czech

Carolus Rex
Host
Carolus Rex

Ne není.
Je od Ilussion Softworks.

Raze
Host
Raze

Nic proti, ale byla to chyba dát práva na značku Mafia americkému studiu. První dvě hry naprostá paráda, ale trojka, škoda mluvit. Příběh nezajímavý, a formát ve kterým hra byla, zabírání území, ne. Gameplayem mě to spíš připomnělo lacinou kopii druhé hry Kmotr. A oni chtěj případnou čtverku dát do multiplayeru. Jako vážně, ono jim nestačilo, že té značce ublížili už trojkou.

Martin
Host
Martin

Souhlasím s Vámi, ale problém nebyl v prodeji práv americkému studiu.
Problém byl v českém studiu, výdělky v evropě jim nestačily tak to zkoušeli v americe. Jenže tam se hra nechytla, tak chtěli jen vytřískat peníze.. což se na úkor jména i podařilo.
Jsou tu i podobné ukázky z českých studií, kteří měli velký zájem tady v evropě, ale byla jim dost malá, tak pokračování zrušili, protože (pro ně) v důležité americe se hra nechytla.. (viz. Original War).
Bohužel vždy je to jen o penězích.