Chystá se propojení Assassin’s Creed a Watch Dogs? Indicie se množí

Zní to možná trochu zvláštně. Vždyť špionážní Watch Dogs se odehrává v blízké budoucnosti a série Assassin’s Creed se ráda vydává do minulosti, třeba do starého Egypta nebo antického Říma.

Obě hry se ale vlastně hrají docela podobně. Často je třeba postupovat potichu, prozkoumávat nové lokality a když je potřeba, tak zneškodnit cílovou osobu. A nakonec – Assassin’s Creed má přeci od začátku i linku ze současnosti.

Stále více to přitom vypadá, že se obě série vlastně odehrávají v jednom a tom samém světě. Vyloučeno tak není, že se jednou nějakým způsobem propojí.

V aktuálním díle Assassin’s Creed: Origins je k nalezení další indicie, kterou se pokusíme popsat tak, abychom o vlastním příběhu vyzradili co nejméně. Pokud se ale nechcete připravit o žádné tajemství, raději dál nečtěte.

V lince ze současnosti si zahrajete za Laylu Hassan, která nepracuje jen pro organizaci Abstergo, ale schovává se také před templáři a provozuje svůj vlastní přístroj značky Animus.

Coby Layla máte přístup k různým dokumentům, mezi nimi také zprávě o jednom z šéfů Absterga, Oliverovi Garneau. Ten byl přitom zmíněn už ve Watch Dogs z roku 2014 a představuje tak přímou linku mezi oběma sériemi. Také to, že se zde píše o cestách do Chicaga a zlotřilé organizaci Flower, pasuje skvěle do celkového obrázku.

Hrají si s námi autoři?

A propos obrázek: když se na něj podíváte, zjistíte, že zahalenou osobou je pochopitelně hacker Aiden Pierce, hlavní hrdina prvního Watch Dogs. Na obrázku zmíněnou misi bylo možné si v prvním díle zahrát. Jmenovala se příhodně Requiescat in Pace a koho myslíte, že jste v ní zneškodňovali. Ano, Olivera Garneau v Chicagu. Pokud jste následně provedli jeho sken, dostali jste dokonce informaci o řádu asasínů, který po něm jde.

Nejde přitom o první spojitosti obou sérií. Už v Assassin’s Creed IV: Black Flag bylo možné narazit na počítač, ve kterém se skrývaly dokumenty odkazující na Watch Dogs. Co myslíte, dočkáme se někdy propojení obou sérií v nějakém spin-offu nebo si s námi autoři jenom hrají?

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na