Chystaná hra Kursk si bere na paškál tragédii atomové ponorky. Vyjít má letos

V roce 2015 oznámilo polské vývojářské studio Jujubee titul Kursk, jehož název byl vševypovídající – hra se měla zabývat událostmi kolem neštěstí ruské jaderné ponorky K-141 Kursk. Po letech ticha, která pro titul nevěštila nic dobrého, se autoři konečně opět přihlásili ke slovu a poskytli více informací o hře, stejně jako přibližný termín vydání.

Podle vývojářů by Kursk měl být první opravdovou dokumentární hrou celé herní historie. Celkem by podle Jujubee mělo hraní zabrat deset hodin času, ve kterých budete z pohledu vlastních očí objevovat tajemství plavidla. Autoři chtějí použít osvědčené herní mechaniky k vyprávění specifického příběhu, který berou velmi vážně.

Vzhledem k tomu, že kolem neštěstí atomové ponorky Kursk panuje stále velké množství nejasností, mají tvůrci do určité míry svobodu v interpretaci celé události. Zahrajete si tak za špiona, který se pokusí zjistit informace o ruských torpédech Shkval, které byly tehdy pro všechny hlavní tajné služby světa středobodem zájmu.

Není třeba se obávat, že deset hodin pod vodou bude přeci jen příliš, protože se podíváte také do Moskvy a na další místa. Tvůrci kladou velký důraz na realismus a to, aby se hráči cítili jako součást posádky ponorky. Budete muset učinit také morální rozhodnutí, která mohou ovlivnit vyústění hry.

Kromě toho už Jujubee oznámilo také dva přídavky, které chce vypustit po vydání hry, jež by se mělo odehrát ještě letos.

Kursk – záběry z hraní

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miroslav
Host
Miroslav

No Rusové by měli vytvořit hru o pádu polskýho letadla s vládou. Jistě to bude stejně nevkusné jako Kursk.