Čína chce zakázat Playerunknown’s Battlegrounds. Nemá ty správné socialistické hodnoty

Jedna z nejoblíbenějších her současnosti Playerunknown’s Battlegrounds to má nahnuté v nejlidnatější zemi světa, ze které se generuje polovina jejích hráčů. 

Podle prohlášení čínského svazu pro audiovizuální a digitální distribuci obsahuje Playerunknown’s Battlegrounds (PUBG) příliš mnoho krvavého a násilného obsahu. Kromě toho je “gladiátorský bojový systém” obtížně slučitelný se socialistickým viděním světa, které Číně oficiálně vládne.

Svaz už dříve zakázal například televizní série jako je Teorie velkého třesku nebo BoJack Horseman. Zda nakonec dojde k zákazu Playerunknown’s Battlegrounds zatím není definitivně známo. Výroky čínské vlády a přidružených organizací ale hráčům dávají jen málo nadějí.

Potlačení konkurence státem

Čínské představitele nejspíš příliš nepotěšilo odmítnutí čínského mediálního gigantu Tencent, který podal nabídku k převzetí vývojářského studia Bluehole, které za Playerunknown’s Battlegrounds. Hra tak stále nemá ani oficiálního vydavatele, který je pro šíření hry dlouhodobě nutný.

Spekuluje se také o tom, že Čína chce posílit domácí firmy. Před nedávnem se na čínském herním trhu objevil okatý klon PUBG, který hru kopíruje v podstatě 1:1, pouze se opírá o licenci Terminatora.

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na