Crackdown 3 letos nevyjde, není dost dobrý

Microsoft oznámil, že jeho očekávaný megahit Crackdown 3 nevyjde letos, jak se původně čekalo, ale nejdříve na jaře příštího roku. S vývojem dobře obeznámený zdroj serveru Gamebro.cz prozradil, že současný stav hry je docela katastrofální.

Crackdown 3 měl vyjít 7. listopadu 2017 a být tak prvním titulem, který využije schopnosti nové herní konzole Xbox One X, jejíž uvedení na trh je naplánováno na stejný termín. Ale zatímco nový Xbox svůj start zřejmě stihne, Crackdown 3 zcela určitě ne.

Ve třech se to hůře táhne

Problém je podle našeho zdroje ve spolupráci nebo spíše nespolupráci tří herních studií, které na hře dělají. Reagent Games, Sumo Digital a Cloudgine nejsou podle všeho stavu dát hru dohromady v rozumném stavu. Toto vyjádření de facto oficiálními slovy potvrdila Shannon Loftis, publisherka Microsoftu, která pro magazín Polygon uvedla, že chtějí dát autorům více času.

Velké pochyby o stavu hry a schopnostech tvůrci dala zavdala už prezentace na letošním veletrhu E3, kde patřilo Crackdown 3 k největším zklamáním. Herně ani graficky nedokázalo absolutně přesvědčit, proč by si ho měl někdo pořizovat.

Nápady by byly, ale jak je realizovat

Přitom myšlenky za hrou jsou velmi zajímavé. Multiplayerový mód Wrecking Zone byl kupříkladu velkým příslibem. Také nová cloudová technologie umožňující absolutní zničitelnost okolí zní dobře. To vše ale bylo k vyzkoušení už na Gamesconu před dvěma letu. Udělat z toho funkční hru se ale zjevně nedaří.

Dalším tématem je grafická stránka Crackdown 3. Není s ní spokojen ani Microsoft. “Čas navíc využijeme také k vylepšení grafiky,” uvedla Loftis. Je docela možné, že práce se hrou bude ještě mnohem víc, než se nyní zdá. Původně byl Crackdown 3 ohlášen v roce 2014 a měl vyjít v roce 2016. Teď je otázkou, zda vůbec vyjde příští rok.

Vedle PvP multiplayeru nabídne Crackdown 3 také singleplayerovou kampaň a kooperaci.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na