Crossplay už je ve Fortnite povinností. Proti sobě nastupují hráči na PC i mobilech

Nejoblíbenější online akce současnosti – Fortnite – už nějakou dobu nabízí funkci crossplay, tedy možnost společného hraní napříč platformami. Dosud přitom byla skutečně jen volitelnou funkcí, ovšem poslední update této battle royale akce od Epic Games vše změnil a z crossplay udělal povinnost, čímž si vysloužil značnou kritiku ze strany komunity.

Autoři z Epic Games se ke kritice vyjádřili ve svém příspěvku na blogu, v němž se sice chápavě vyjadřují k obavám hráčů, ale systém přesto nezmění. Hráči na konzolích a mobilních zařízení tak nemají žádnou možnost si zvolit, zda nastoupí proti PC hráčům či nikoliv.

Důležité jsou zkušenosti, ne ovládání, tvrdí autoři

Hráči obecně často kritizují crossplay online akce, protože ovládání pomocí klávesnice a myši v takovém případě dává samo o sobě velkou výhodu. Pomocí myši je výrazně jednodušší cílení na ostatní hráče. Proto je tato záležitost většinou řešena tak, že si hráči v nastavení zaškrtnou, zda chtějí crossplay využívat, nebo nikoliv. Přesně tak to v minulosti fungovalo i ve Fortnite.

Z hlediska Epic Games jde o velmi významný krok, protože Fortnite představuje jeho dojnou krávu, z níž financuje mimo jiné provoz obchodu Epic Games Store. Z tohoto pohledu je jakékoliv znepokojení komunity nepříjemné. Přesto se však autoři takto rozhodli, což odůvodňují snahou o co nejpreciznější matchmaking systém, který má za cíl svádět do jedné partie hráče podobných schopností a zkušeností. Tvůrci se tak už nechtějí řídit zařízením, na kterém dotyčný hraje, ale pouze tím, jak si ve hře vede. Pak je jedno, zda používá ovladač nebo myš.

Jak to řeší jiné hry?

Otázku crossplay řeší stále větší počet her. Například nové Call of Duty: Modern Warfare tuto funkcionalitu rovně podporuje a staví se k ní poměrně novátorsky. Hráče spojuje na základě toho, jaké zařízení používají k ovládání hry. Pokud si někdo připojí ke konzoli klávesnici a myš, bude hrát proti hráčům s tímto ovládáním, jejichž většina bude však mít zřejmě počítač. Naopak kdo si k počítači připojí ovladač, zahraje si proti sobě rovným, byť budou většinou vybavení konzolí. K promíchání skupin s různými zařízeními dojde pouze tehdy, když hráči před začátkem partie vytvoří skupinu. Samotná platforma přitom při matchmakingu nehraje žádnou roli.

Do budoucna Epic Games uvažuje také o tom, že do Fortnite přidá boty. Ti by měli hráčům pomáhat se zlepšováním se. Zprvu budou pouze vyplňovat prázdné partie, ale do budoucna autoři nevylučují speciálním mód, v němž by hráči nastoupili výhradně proti botům.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 2.8]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na