Cyberpunk 2077 čelí drtivé kritice. Duchovní otec kyberpunku William Gibson ho nazval generickým reskinem GTA

Toto čekal asi málokdo. Slavný spisovatel William Gibson, který napsal trilogii Neuromancer, a mnohými je považován za otce žánru kyberpunku, tvrdě zkritizoval trailer Cyberpunku 2077, který zbytek světa svorně opěvoval.

Trailer hry Cyberpunk 2077 na mě působí jako GTA natřené do barev retro budoucnosti z 80. let. Ale je to jen můj názor,” uvedl William Gibson na svém Twitteru a rozpoutal doslova bouři komentářů. Část s ním souhlasí, větší část se však autorů Cyberpunku 2077 z polského vývojářského studia CD Projekt RED zastává.

Pravdou je, že Cyberpunk 2077 boří některá klišé žánru. Například nerazí vizi neonové budoucnosti, byť nějaké ty neonové elementy obsahuje.

O tom, zda styl Cyberpunku 2077 uspěje a zda do nějaké míry změní vnímání žánru jako takového, rozhodnou v konečném důsledku hráči. Autoři se zatím o osud titulu nemusí příliš strachovat, protože nejpozději od uveřejnění prvního traileru patří k nejočekávanějším hrám současnosti.

Cyberpunk 2077 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Xspy
Host
Xspy

Absolutně tam nejsou neony ;DDD…Tak to urcitě. Trailer jsem si pustil párkrát , a barviček tam bylo pozehnane (kor ve vagonu metra svitil snad i poklopec hlavnimu hrdinovi , o aute efektne zapinajicim nekolik pruhu osvetleni nemluve …)

Brachio
Host
Brachio

Zakladatel a duchovní otec cyberpunku je Philip K. Dick. William Gibson je jeho nástupce, který to vzal do více populárnější sféry sci-fi.