Cyberpunk 2077 nabídne vertikální svět s mnoha budovami k prozkoumávání

To, že bude herní svět chystaného megahitu Cyberpunk 2077 rozlehlý, už nějakou dobu víme. Ale jak moc velký skutečně bude? A především – bude opravdu do detailu propracovaný, jako to naposledy předvedl Red Dead Redemption 2. To jsou otázky, které hráče zajímají a vývojářské studio CD Projekt RED na ně nyní poskytlo přinejmenším částečné odpovědi.

Cyberpunk 2077 – veškeré informace

Oficiální facebookový kanál Cyberpunk 2077 se vyjádřil k rozsahu Night City, tedy kyberpunkové metropole, ve které nebudete zachraňovat svět, ale spíše sami sebe.

Jak už víme, Cyberpunk 2077 nabídne v základní verzi šestici čtvrtí města. Jak moc budou velké, to zatím autoři nechtějí prozradit, protože to sami ještě pořádně nespočítali. Hodně závisí také na jednotlivých budovách, které nabídnou spoustu příležitostí k prozkoumávání.

Hráči budou moct vstoupit do řady budov, nikoliv však úplně do všech, což by bylo sice hezké, ale i s dnešními technologiemi a rozpočty těžko realizovatelné.

Vzhůru do pater i do podzemí

Každopádně platí, že budovy budou velmi vertikální a hráči se budou moct pohybovat v mnoha patrech. To znamená, že třeba 120 čtverečních metrů se vejde na plochu 60 metrů. Budovy se přitom nebudou tyčit pouze nahoru, ale také do podzemí, kde se bude odehrávat velká část příběhu Cyberpunk 2077.

Herní svět Cyberpunk 2077 se tak bude velmi odlišovat od toho, který známe z předchozího projektu autorů – Zaklínače 3. Ten nabídl plošší a budovami méně posetý svět. Jednotlivé questy se zde táhly přes značně rozlehlé území. To bude v Cyberpunku 2077 odlišné a úkoly se odehrají na menší ploše.

Datum vydání Cyberpunku 2077 zatím není známo, ale mimo hru stále není příští rok.

Cyberpunk 2077 - screenshoty
« 1 z 50 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Abby
Host
Abby

Na Cyberpunk se moc a moc těším, jen doufám že vychytají změny prostředí a vstup do dveří nebude znamenat loading, i kdyby trval jednu sekundu tak by to bylo otravné protože očekávám v budovách hodně dveří 😀 Ale už aby to vyšlo, po dlouhé době to bude hra kterou si předobjednám.

Vietrak
Host
Vietrak

Na Cyberpunk jako takovy se tesim… ale te rozlohy se celkem obavam. Pokud bude svet takto postaven – do pater a podzemi… tak opticky bude pusobit dost male. Ale uvidime. Snad vedi co delaji.