Dakar 18 bude jednou z největších závodních her všech dob

Dakar je v motoristickém světě stále obrovský fenomén, přestože už se dlouho nejezdí po tradiční trase z Paříže, ale odehrává se pod stejným názvem v Jižní Americe. Hrám se však dosud povážlivě vyhýbal.

To se změní s nově oznámeným titulem Dakar 18 od vývojářského studia Bigmoon Entertainment, který se pyšní oficiální licencí slavného závodu a pochopitelně jí hodlá naplno využívat.

Autoři se ohánějí realistickým zpracováním, pravděpodobnější je ale kříženec simulace a arkády se silným důrazem na autentický jízdní zážitek. Takový je zkrátka jeden z aktuálních trendů závodních her.

Tím druhým trendem je sázka na otevřená herní prostředí. To z logicky věci nabídne také Dakar 18. Se svými 15 tisíci čtverečními kilometry má podle autorů jít o jednu z největších závodních her všech dob. Chybět nebude ani dynamické střídání dne a noci.

Z vozu můžete i vystoupit

Aby byl zážitek co možná nejautentičtější, budete moct z vozu také vystoupit, což se hodí zejména tehdy, pokud utrpíte nějaké škody a bude třeba opravit vůz.

Nedílnou součástí vytrvalostního závodu je pochopitelně také práce s navigačními systémy. I té si v Dakaru 18 užijete dosytosti. Závodit přitom budete moct v pěti kategoriích: auta, motorky, kamiony, čtyřkolky a SxS.

Závodní zážitky si budete dopřávat jak v singleplayeru, tak v online i offline multiplayeru.

Dakar 18 má vyjít koncem roku na platformy PC, Xbox One a Playstation 4.

Dakar 18 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
BB
Host
BB

Uz at je to tu, po takoveto hre sem vzdy touzil, jelikoz sem velkym fanouskem Dakarskych zavodu.

Durus
Host
Durus

Idem setrit na PS4 🙂

Emil
Host
Emil

To jistě, dík nikdy