Electronic Arts jde proti fanouškům. Chce jim zakázat úpravy starších her značky Battlefield

Už tři roky se tým fanoušků, který si říká Revive Networks, stará o podporu starších her z oblíbené série Battlefield. Díky projektu “Revive” bylo dlouhou dobu možné zahrát si Battlefield 2, Battlefield Heroes a Battlefield 2142.

Tomu je teď ale konec. Společnost Electronic Arts, která tyto hry vydala, fanoušky vyzvala, aby nadále “nevyužívali a nešířili její duševní vlastnictví”.

Podpora brzy skončí

Revive Project začal fungovat v roce 2014 poté, co skončila oblíbená služba Gamespy a nebylo možné si prakticky nikde zahrát starší multiplayerové tituly. EA podle všeho nevadí samotný provoz serverů pro hry ze série Battlefield jako to, že se na nich provozuje hra i s nejrůznějšími modifikacemi a úpravami těchto titulů. Všude se navíc vyskytují loga her i firmy, což mohlo snadno vyvolat dojem, že za službou stále stojí Electronic Arts.

Revive Networks se rozhodli výzvy uposlechnout a hráčům tak postupně znemožní přístup ke všem titulům. Například Battlefield Heroes už není možné hrát a stejný osud bohužel postihne také Battlefield 2 a Battlefield 2142.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na