Electronic Arts zakázalo projekt OpenSC2K. Budovatelská strategie stavěla na 25 let starém Sim City 2000

Vývojář Nicolas Ochoa už dále nemůže nabízet svůj projekt OpenSC2K ke stažení. Společnost Electronic Arts se totiž rozhodla, že tuto budovatelskou strategii postavenou na základech Sim City 2000 nechá stáhnout z internetu. Hra se přitom na serveru Github objevila teprve na začátku tohoto roku.

Zájemci z řad PC hráčů si mohli strategii stáhnout zdarma. Electronic Arts však hru nechalo ze serveru stáhnout, přičemž se zjevně obrátilo přímo na Github. Autor Nicolas Ochoa o tom vůbec nevěděl, jak uvedl na serveru Torrentfreak.

Electronic Arts podle všeho vadily assety, které Ochoa pro svou hru použil. Grafika například pochází z původního Sim City 2000. Jde sice o 25 let starou hru, ale EA ji stále prodává ve svém digitálním obchodě Origin.

Ochoa je z postupu EA pochopitelně rozladěn. Prý stačilo, aby se s ním firma spojila a mohli najít řešení. Chápe však, že EA na hru drží práva, která může uplatňovat. Každopádně ve vývoji projektu OpenSC2K chce pokračovat, pouze bez prvků ze Sim City 2000.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
IhateEA
Host
IhateEA

Doufám, že těm prznitelům z EA už někdo pořádně rozfláká držky. Nic jinýho si nezaslouží.

Raze
Host
Raze

Koukám, že EA zase úřaduje. Jim fakt není nic svatý, ano sice na tuto hru byli použité prvky ze Sim City 2000, ale i tak.

Funboy
Host
Funboy

Je to jejich dílo, je. Tečka

Raze
Host
Raze

A oni prasit práci jiných studií můžou?