Epic Store neobsahuje spyware, hájí se jeho šéf

Nezdá se, že by se situace kolem Epic Games Store uklidňovala. Ba právě naopak – den co den se objevují zprávy, které z této digitální platformy dělají opravdový žhavý brambor. Naposledy se začalo mluvit o tom, že klient obchodu obsahuje spyware.

Nezdá se, že by tato tvrzení byla podložena analytickým rozborem programu, ale vycházejí spíše z toho, že společnost Epic Games je ze 40 %% vlastněna čínským koncernem Tencent. A hráči se obávají toho, že je tu analogická situace jako v případě společnosti Huawei, která má do svých telefonů a technologií instalovat jakási zadní vrátka, která potom může použít samotný čínský komunistický režim. Faktem je, že v Číně je zákonem dáno, že čínské společnosti musí se státem spolupracovat. Je tu tedy obava, že také Epic Games Store bude obsahovat spyware, kterým by Číňané mohly v případě potřeby hráče špehovat.

Ačkoliv jde zatím o nepodložená obviněný, považoval šéf Epic Games, Tim Sweeney, za nutné se k nim vyjádřit. Podle něj jsou veškerá firemní rozhodnutí činěna ve Spojených státech amerických a on jak šéf firmy za nimi stoprocentně stojí. Žádný investor prý nemá přístup k zákaznickým údajům. “Podporuji právo každého stěžovat si na technologické záležitosti. Epic Store se svými exkluzivními tituly a omezenými možnostmi je skvělým terčem. Ale prosím rozlišujte fakta a názory od lží o spyware,” uvedl rozhořčený Sweeney, který navíc dodal, že spolupráce s Tencentem dosud nikdy nelitoval.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na