Fallout 76 nakonec vyjde i na jiných platformách než jen na Bethesda.net. Steam mezi nimi stále chybí, tvůrci asi chtějí lepší podmínky

Společnost Bethesda před časem informovala o svém rozhodnutí, že Fallout 76 bude až do odvolání dostupný pouze na platformě Bethesda.net. Mělo se za to, že se firma chce pustit do prosazování svého kanálu digitální distribuce, tak, jak to dělají další velké vydavatelské domy.

Jenže jak se zdá, realita bude přeci jen trochu jiná. Fallout 76 totiž bude dostupný také na jiných platformách digitální distribuce, například na poměrně významném Microsoft Store. Z tohoto hlediska proto překvapí, že pro Steam hra stále nebyla potvrzena.

Tento stav odpovídá nedávným spekulacím o tom, že Bethesda chce Steam bojkotovat, protože si účtuje příliš velkou provizi z prodaných her. Standardně jde o 30 %, přičemž zatím neprosákly informace, že by se někomu podařilo vyjednat lepší podmínky. Přitom právě o to možná Bethesda usiluje. Chce Steamu, respektive společnosti Valve, která ho provozuje, ukázat, že pokud jí nezlepší podmínky, také by své hry na této platformě vůbec nemusela nabízet.

Přitom právě hry od Bethesdy na Steamu tradičně velmi dobře fungují. Jak Fallout 4, tak The Elder Scrolls V: Skyrim se zde staly naprostými trháky, které prodaly desítky milionů kopií, a to pouze na PC.

Fallout 76 - screenshoty
« 1 z 33 »
Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na