Fallout: New Vegas 2 už není jen vysněnou teorií, ale stává se reálnou možností

Foto: Fallout: New Vegas

Leckterý fanoušek legendární série Fallout vám jako nejlepší díl série bez váhání označí Fallout: New Vegas. Tedy titul, který se neřadí do posloupnosti hlavní linky, ale je “pouhým” spin-offem. Stojí za ním vývojářské studio Obsidian Entertainmnet, které v tomto případě posloužilo pro držitele licence Bethesdu jako námezdní síla, jež se ale nesmírně vyplatila. Také proto mnozí fanoušci volali potom, aby Obsidian dostal s Falloutem další šanci. To se však mnoho let nedělo, a když Obsidian koupil Microsoft, vypadalo to, že tato možnost definitivně padla.

V té době málokoho napadlo, že Microsoft s nákupy ještě zdaleka neskončil a že zamíří na tak tučné sousto, jakým je právě Bethesda. Tu však softwarový gigant před pár dny skutečně koupil a tím se značka Fallout a Obsidian Entertainment ocitly v jedné stáji. Pokud tak zástupci tohoto studia přijdou se zajímavým nápadem na Fallout: New Vegas 2, případně jiné rozšíření universa Falloutu, je poměrně pravděpodobné, že dostane šanci. Obzvlášť ve chvíli, kdy sama Bethesda značce značně pochroumala pověst Falloutem 76.

Možná ještě před pátým dílem

Oficiálně potvrzeno pochopitelně nic není, protože obchod je stále velmi čerstvý a osud Falloutu v rámci Microsoftu se teprve bude řešit, ale Fallout: New Vegas 2 by nyní už neměl nikoho překvapit. Připouští to také dobře informovaný herní novinář Jason Schreier.

Fallout: New Vegas 2 by mohl být obsahově skromnějším projektem, jak to Obsidian Entertainment naposledy předvedl s The Outer Worlds. To ale neznamená, že by neměl být dobrý. Mohl by velmi slušně posloužit jako přemostění doby než vyjde Fallout 5. Podobně ostatně první díl představoval mezikrok mezi třetím a čtvrtým dílem.

Od Falloutu: New Vegas 2 hráči očekávají především napínavý sólový příběh, do hloubky propracované postavy a různorodé úkoly.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na