Microsoft kupuje Bethesdu za astronomických 7,5 miliardy dolarů. Konečně bude mít atraktivní exkluzivity

Foto: Microsoft

Microsoftu se dosud nepovedlo organickým způsobem či akvizicemi získat studia schopná produkovat špičkové exkluzivní hry pro konzole značky Xbox. Právě v tomto ohledu podle mnohých ztrácel proti Sony a jeho Playstation, na kterou každoročně vyjde hned několik lákavých titulů, jež si nemůžete zahrát nikde jinde.

Přestože Microsoft nakupoval vývojářská studia ve velkém už dříve, ta zatím nepřinesla kýžené plody a je otázkou, zda jsou natolik velká a zkušená, aby to dokázala. O tom však v případě společnosti ZeniMax Media, jíž tvoří dominantně vydavatelství Bethesda Softworks, nemůže být pochyb. Microsoft firmu koupil za 7,5 miliardy korun, tedy přibližně 173 miliard korun.

Bethesda pochopitelně stojí za lákavými značkami jako Fallout, Doom, Wolfenstein nebo The Elder Scrolls. Má toho v portfoliu ale mnohem více. Microsoft se pochlubil, že touto akvizicí vzroste počet jeho interních studií z 15 na 23.

Všechny hry také v předplatném

Radovat se mohou také hráči, kteří si předplácejí službu Xbox Game Pass. Tu totiž tituly od Bethesdy brzy ve velkém rozšíří a v budoucnu se tu objeví každý nový titul z této stáje v době vydání.

Microsoft Bethesdu nezískává vůbec levně a bude ještě zajímavé sledovat, zda se taková investice nakonec vyplatí. Jisté je to, že v nastávajícím souboji nové generace konzolí bude působit jako velké lákadlo.

PC hráči se tohoto obchodu nemusí obávat, protože Microsoft ve své herní strategii podporuje nejen Xbox, ale také Windows 10, pro které všechny své hry rovněž vydává. Oblíbené série se ale napříště s téměř stoprocentní jistotou neobjeví na konkurenčním Playstationu. Mezi nejlákavější chystané tituly Bethesdy patří jednoznačně The Elder Scrolls 6 či sci-fi Starfield. Očekávat lze také zakončení novodobé trilogie Wolfenstein.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na