Playstation 5 konečně odhaleno. Výrazný design budí kontroverze

Foto: Sony

Společnost Sony si tentokrát dala velmi na čas a chvíli se zdálo, jako kdyby vyklidila pole svému konkurentovi Microsoftu, který svůj Xbox Series X odhalil už před drahnou dobou. Fanoušci PS ale museli stále čekat a dočkali se až v červnu, kdy Japonci konečně odhalili finální podobu své konzole nové generace. Ta sice nakonec nevypadá tak strašlivě jako první prototypy, ale přesto se vyznačuje futuristickým designem, které nemusí sednout každému. A také, že ne. Sociální sítě už vřou pod náporem diskuzí, zda se podoba PS5 povedla nebo nikoliv. Ale i taková kontroverze může nakonec Playstationu 5 prospět. Zde je oproti Xboxu Series X, jenž oplývá minimalistickým a nekonfliktním designem, velký rozdíl.

Sony také vcelku překvapila oznámením, že Playstation 5 koncem roku vstoupí na trh ve dvou variantách. Ta standardní bude zahrnovat vše, na co jsme zvyklí ze současné generace, tedy i Blu-ray mechaniku. K dispozici bude ale také verze čistě digitální, a to bez mechaniky. Ta bude zároveň štíhlejší a měla by být v porovnání se standardem levnější.

Cenová politika Playstation 5 zůstává ale stejně jako v případě Xbox Series X velkým tajemstvím. Obě zařízení disponují podobným hardware, ale podle prvních odhadů bude konzole od Microsoftu přinejmenším teoreticky výkonnější. Vedle samotné nabídky her to ale bude především právě cena, co bude – minimálně v prvních měsících prodeje – jedním z rozhodujících faktorů toho, která z konzolí uspěje na trhu více.

Playstation 5 zatím nemá stanoveno ani pevné datum vydání, což platí také pro všechny hry, které pro konzoli byly oznámeny. Jisté je to, že se stihne letošní vánoční sezóna, což ovšem neplatí u všech oznámených titulů. Řada z nich vyjde až v příštím nebo přespříštím roce.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 2 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na