Vychází sci-fi RPG The Outer Worlds. Recenze sklízí slušné

Na trh za dva dny vstoupí jedno z nejočekávanějších RPG tohoto roku. The Outer Worlds sice není typickým AAA projektem, jako spíše trochu menší hrou, ale pracovalo na něm zkušené vývojářské studio Obsidian Entertainment, a konkrétně potom lidé zodpovědní za první díly série Fallout, stejně jako Fallout: New Vegas. Ostatně, právě k posledně jmenovanému je The Outer Worlds v recenzích často připodobňované. S trochou nadsázky by mohlo jít o velkou sci-fi modifikaci pro tuto hru.

Recenze The Outer Worlds se shodují v tom, že jde o poctivě udělaný titul, který prakticky v každém ohledu naplnil očekávání, ale na druhé straně neudělal nějaký krok k nezapomenutelnosti. Nejčastějším hodnocením je proto 80 %, byť řada médií sáhla i po 90 %, což ale úplně neodůvodnila ve svých verdiktech. PC verze The Outer Worlds si na serveru Metacritic aktuálně drží hodnocení 82 %.

The Outer Worlds od Obsidianu se hraje jako moderní Fallout, což má svá pozitivní i negativní stránky. Přestože není tak hrbolatý jako jeho předchůdci, není ani tak rozlehlý, jak byste si mohli pamatovat. Zdá se, že odchod od Bethesdy vyústil ve zvýšenou produkční hodnotu, ale také omezení obsahu. Přesto, vynikající scénář a dobrá hratelnost by měly přesvědčit každého,” píše magazín Daily Star, který hodnotí 80 %.

Tip na článek:  The Outer Worlds - HW požadavky. Jde o nenáročné sci-fi RPG

The Outer Worlds vychází 25. října 2019, a to na PC, Playstation 4 a Xbox One. Později se dočká také verze pro Nintendo Switch.

The Outer Worlds – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na