Ještě ho ani neoznámili a už byl remaster Mass Effect Trilogy odložen. První díl nesplňoval kvalitativní standardy

Foto: Electronic Arts

Oficiálně vlastně ještě vůbec nevíme, zda někdy remaster legendární RPG série Mass Effect vznikne. Držitel práv, společnost Electronic Arts, v tomto směru zatím nic neoznámila. Je však veřejným tajemstvím, že se na projektu pracuje, což potvrdilo několik zdrojů blízkých vývoji. Kdo by ale očekával, že teď už půjde vše jen tím správným směrem na lince oznámení a vydání, musí být novou informací zklamán.

Podle redaktora magazínu GamesBeat Jeffa Grubba, který se odkázal na interní zdroje, si na vydání Mass Effect Trilogy, jak se remaster jmenuje, počkáme až do roku 2021, tedy přinejmenším. Dosavadní vylepšení, které tvůrci na všech hrách trilogie udělali, totiž neprošly interním testováním zrovna brilantně.

EA se podle všeho obává především stavu prvního Mass Effectu. Ten původně vyšel v roce 2007 a čas se na něm neúprosně podepsal. Převedení hry do vysokého rozlišení a malé úpravy v rámci remasteru nebyly údajně dostatečné. Manažeři v EA mají za to, že právě první díl může hráče odradit od toho, aby si vyzkoušeli remastery dalších dvou.

Skvělý příběh v zastaralém hávu

Pravdou je, že v dnešní době dokáže první Mass Effect zaujmout především příběhem. Třináct let je na hře už opravdu hodně znát, což je dané především málo detailním prostředím a zastaralými herními mechanismy.

Je to přitom zejména první díl Mass Effectu, který jednoznačně patří do zlatého fondu videoher. Mnozí hráči na něj dosud nedají dopustit a jsou smutní, jak to se sérií v podobě Mass Effect Andromeda nakonec dopadlo. O opravdovém pokračováním se zatím ani nemluví, ostatně vývojářské studio Bioware má plné ruce práce s Dragon Age 4. Objevují se hlasy, že by si Mass Effect zasloužil nikoliv prostý remaster, ale poctivý remake, tak jako to nyní předvádí Take-Two s Mafia: Definitive Edition.

Podle Grubba by Mass Effect Trilogy mělo obsahovat všechny singleplayerové DLC, nikoliv však multiplayer. Mass Effect 3 byl prvním dílem série, který hru více hráčů nabídl. Tu však remaster křísit nebude.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 4]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na