FIFA 20 ztrácí Juventus Turín, nahradí ho Piemonte Calcio. Tradiční celek bude pouze v PES 2020

Konami slaví dílčí, ovšem velmi viditelný, úspěch v licenční válce mezi virtuálními fotbaly. Chystaný eFootball PES 2020 se bude moct pochlubit oficiální licencí na tradiční klub Juventus Turín. Ten bude do hry implementován se vším všudy, tedy klubovým znakem, hráči, dresy i stadionem.

Fiktivní klub, reální hráči

Mimo jiného to znamená, že plnou licenci na využití týmu Juventus Turín ztrácí společnost Electronic Arts ve FIFA 2020. Vydavatel již ve svém prohlášení uvedl, že v novém ročníku fotbalové simulace nebude tento tým k nalezení pod svým pravým názvem, nýbrž jako Piemonte Calcio, což není nic jiného než fiktivní jméno. Za tento mančaft si budete moct zahrát v módech kariéry, Kick-Off a Volta.

Pokud však patříte mezi fanoušky série FIFA a zároveň srdcového klubu Pavla Nedvěda, alespoň v jednom se nemusíte obávat. Pokud jde o jména hráčů v čele s hvězdným Cristianem Ronaldem, ta zůstanou zachována a nenahradí je žádné paskvily. To samé platí o modelech hráčů, kteří budou svým předobrazům podobní.

PES v licencích stále ztrácí

Důvodem tohoto kroku je fakt, že se EA Sports nepodařilo s Juventusem dohodnout na prodloužení licenčních práv. Společnost Konami již dříve oznámila partnerství s dalšími slavnými kluby – Bayern Mnichov a Manchester United. V těchto případech ale platí, že by se měly objevit i ve FIFA 20 v nezměněné formě.

Konami se logicky snaží jít do boje o oficiální licence naplno, protože je to právě tato parketa, kde na svého konkurenta dlouhodobě ztrácí. Navzdory uvedenému úspěchu by se na poměru sil mezi oběma tituly v tomto ohledu nemělo nic moc změnit ani v letošním ročníku.

eFootball PES 2020 – Juventus FC

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 3.6]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na