Fortnite Mobile vychází oficiálně. Ke stažení už není třeba mít pozvánku

Foto: Epic Games/Fortnite Mobile

Mobilní verze Fortnite: Battle Royale vyšla pro zařízení s operačním systémem iOS už před dvěma týdny. Ne všichni zájemci si jí ale mohli zahrát, protože stažení bylo možné pouze na pozvání a po registraci do zvacího eventu. Teď už je však hra k dostání pro všechny, a to zcela standardní cestou.

K hraní je zapotřebí operační systém iOS 11. Podle vývojářského studia Epic Games podporuje Fornite Mobile tato zařízení: iPhone SE, 6S, 7, 8, X; iPad Mini 4, Air 2, 2017 a Pro.

Verze pro Android vyjde později

Majitelé telefonů a tabletů s operačním systémem Android musí na svou verzi Fortnite Mobile ještě počkat. Autoři to zdůvodňují mnohem větší šíří nejrůznějších hardwarových variant, přičemž chtějí zajistit bezproblémový chod na všech.

Mobilní verze Fortnite: Battle Royale je zcela identická s PC a konzolovou verzí a podporuje dokonce funkci crossplay, díky které můžete hrát s majiteli těchto verzí. Je však velkou otázkou, nakolik dokážete s hráči vybavenými klávesnicí a myší, případně gamepadem, držet krok na malé dotykové obrazovce.

Dá se očekávat, že teprve nyní propukne ta opravdová mánie kolem Fortnite. Už teď přitom hra způsobovala nemalé problémy ve školách a zároveň vydělávala značné peníze.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
honzikjebest
Host

nej hra