Foundation bude budovatelskou strategií ve stylu Settlers a Anno. Autoři žádají fanoušky o podporu

Kdo má v oblibě budovatelské strategie ze středověku ve stylu The Settlers a Anno 1404, měl by zbystřit. Hra Foundation od vývojářského studia Polymorph Games totiž slibuje zkombinovat hlavní prvky obou zmíněných her/sérií a přidat ještě něco navrch.

V případě Foundation se všechno točí kolem budování středověkého města, které budete spravovat od naprosto bezvýznamné vísky až po obří metropoli s impozantními monumenty.

Tisíce objektů nebudou problémem

Autoři pro Foundation vyvinuli vlastní engine jménem Hurricane. Ten zvládne zobrazit několik tisíc objektů najednou, díky čemuž by hra neměla klást v budování takřka žádné hranice. Tvůrci se nicméně rozhodli mapu rozdělit na části, ve kterých bude možné stavět jen určitý typ budov, například výrobní či obytné. To by mělo zajistit organický růst města, aniž by se hráči v počátečních fázích přepočítali a následně to už jen těžko doháněli.

Ve Foundation nesmí chybět významné stavby jako hrady, opatství nebo honosné vily. Kromě toho, že skvěle vypadají, přinesou také nejrůznější výhody.

Polymorph Games slibují podporu modifikací a také soundtrack od skladatele, který vytvořil hudební podkres pro Crusader Kings 2 nebo Europa Universalis 4.

Autoři žádají na Kickstarteru o podporu ve výši 75 000 kanadských dolarů, což se jim zřejmě povede – více než polovina už je vybraná. Pokud půjde vše podle plánu, začne ve druhém čtvrtletí alfatest a ke konci roku by pak Foundation mělo vstoupit do předběžného přístupu na Steamu. Kompletní hra pak bude následovat v roce 2019.

Foundation – trailer

 

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor a hlavní recenzent serveru Gamebro.cz. Jinak vášnivý sběratel starých herních konzolí a her.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na