Historicky největší zátah proti podvodníkům v Counter-Strike: Global Offensive. Za dva dny bylo zrušeno 90 tisíc účtů a akce pokračuje

Společnost Valve má za sebou úspěšný týden v boji proti cheaterům. Podle statistik SteamDB zrušil Valve Anti-cheat neuvěřitelných 90 tisíc podvodných účtů v online hře Counter-Strike: Global Offensive, a to během pouhých dvou dnů. Skutečné číslo ale bude ještě o něco vyšší a možná překoná sto tisíc, protože statistiky nedokáží přezkoumat každý účet.

Jde pravděpodobně o následek zkvalitnění nástroje Valve Anti-Cheat (VAC), který nyní rozeznává mnohem větší spektrum podvodného chování a dokáže detekovat stále širší škálu cheatovacích softwarů. ještě nikdy nedošlo ke zrušení účtů tolika hráčů najednou.

Valve bere boj proti podvodníkům skutečně vážně a vlna zrušených účtů bude pravděpodobně pokračovat. VACnet je totiž skutečně mocný nástroj, který je postav na umělé inteligenci, jež se postupně učí rozpoznávat poctivé hráče od podvodníků. Jde skutečně o vyspělou technologii, která ke svému provozu aktuálně potřebuje 1700 výpočetních jader.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Defelater
Host
Defelater

TO funguje tak dobře, že když jsem po x letech hraní CS 1.6 a tisící hodinách na jiných střílečkách zapl cSGO, dostal jsem VAC ban protože sem prý měl hacky 😀

Ne0zPvP
Host
Ne0zPvP

Nejvíc mě snad pobavila část.. ” učí rozpoznávat poctivé hráče od podvodníků.” Joo.. Kdyby tohle opravdu opravdu VACnet dělal, byla by to krása.. Ba naopak, VACnet se nic rozpoznávat nesnaží.. Ten funguje takhle.. “Aaaa ty zmrde, tady jsis před 5 měsíci změnil soubor.. Hm.. VAC na tebe.” thats all.

Dan
Host
Dan

Asi tak😁 až je to smutný…pak jim člověk píše aby si prověřili raději můj ban pečlivěji protože je bezduvodny a oni nejsou ani schopni odpovědět.takže steam s gockem a skiny za 100 euro v prdeli jen tak…přes noc co jsem spal

Jiří "VijaCZ" Růžička
Host
Jiří "VijaCZ" Růžička

Jo kdyby to takhle šlo ve World of Tanks….
Tam bohužel usvědčenýho cheatera udělali komunitním kontributorem, přesto že víc než 2000 hráčů písemě protestovalo na oficiálním foru tak ho brání a všechny co se ozývají banujou….