Tohle jste si nezasloužili, omlouvá se Blizzard fanouškům. Nezvládl uvedení World of Warcraft 8.0, který je plný chyb

Vývojářské studio Blizzard je dobře známo tím, že veškerý obsah před tím, než ho pustí k hráčům, zevrubně testuje a neváhá kompletně přepracovat i tehdy, když je kompletně hotový – pokud se jí na něm něco nezdá. Tentokrát se ale něco nepovedlo a patch 8.0 pro World of Warcraft nedopadl vůbec podle očekávání. Vedle řady pozitivních změn přinesl i chyby, na které hráči této kultovní onlinovky nejsou zvyklí.

Především úpravy hodnot zbraní a způsobených škod vedly k tomu, že se výraznou měrou nabouralo jinak velmi dobré vyvážení World of Warcraft. “Je za námi pár opravdu rušných dní. Bohužel se nám nepodařil zrovna ten nejčistší upgrade na novou verzi hry. Nejde o zkušenost, kterou jsme chtěli vypustit. A popravdě ani o zkušenost, kterou byste si zasloužili,” nasypal si popel na hlavu šéf vývoje Ion Hazzikostas.

Za problémy prý může takzvaný Squish, tedy automatická úprava nejrůznějších hodnot ve hře. V rámci minulých verzí to autoři ještě řešili ručně, ale teď se spolehli na jednu jedinou funkci, která sice na první pohled fungovala, ale následně se ukázalo, že spustila sérii starých chyb a problémů s vyvážením.

Blizzard už pro World of Warcraft 8.0 vydal první hotfix, který napravuje tu nejhorší neplechu. V plánu jsou další opravy.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.7]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Banan
Host
Banan

Tady je to napsane, jak kdyby byla ve wowku apokalypsa. Wtf..

David Sniegoň
Host
David Sniegoň

No je to celkem sranda, jak jsme s gildou otestovali ve čtvrtek na raidu 😀 ale klasika, pre-patch, to se dořeší…

Poro
Host
Poro

opravují to rychle, a je to prepatch… zase já sem zvyklej z freeček na horší chyby