Bethesda už nenechá své hry vyvíjet externími studii. Skvělý Fallout: New Vegas byl jen výjimkou

Když se v posledních letech hovořilo o sérii Fallout, mnohdy došlo ke spekulacím, že bychom se dalšího dílu nemuseli dočkat přímo od interního vývojářského studia společnosti Bethesda, ale od externích tvůrců. Vždyť Fallout: New Vegas, který mělo na svědomí vývojářské studio Obsidian Entertainment, pro tento formát vytvořil skvělý precedens. Samotný Obsidian pak v poslední době vypustil několik náznaků, že by o vývoj nového Falloutu stál. Jenže k tomu jen tak nedojde.

Neříkám, že se to nikdy nestane,” začíná své vysvětlení Todd Howard, viceprezident Bethesdy. “Ale teď je naše společnost tak velká, že si raději naše věci budeme dělat sami. Je to zkrátka málo pravděpodobné, ale nikdy neříkej nikdy. Každopádně Obisidan v tomto směru odvedl fantastickou práci.

Singleplayerový Fallout v nedohlednu

Bethesda Game Studios aktuálně z této série vyvíjí Fallout 76, který však výrazně vybočuje z řady, protože poprvé v rámci značky půjde o online zážitek, navíc s velkou příměsí survivalových elementů. Je přitom velkou otázkou, kdy se od interního studia dočkáme dalšího singleplayerového Falloutu, tedy třeba pátého dílu.

Společnost je aktuálně totiž plně zaměstnána nejen dokončováním Falloutu 76, který má vyjít koncem roku, ale dále má rozpracované dva megaprojekty, kterými jsou Starfield a The Elder Scrolls VI. Ty přitom cílí na vydání za několik let. Teprve potom bude mít Bethesda nejspíše dostatek kapacit, aby se vrhla do dalšího Falloutu, jehož vývoj ale také nějaký ten rok potrvá. Dovolíme si tedy s Howardem mírně nesouhlasit, protože prostor pro využití značky externím studiem by se rozhodně našel.

Nutno dodat, že výše zmíněné platí pro značky, které bere za své Bethesda Game Studios. Samotná Bethesda je potom také vydavatelským labelem společnosti ZeniMax. Ten už s externími studii pochopitelně spolupracuje, například s Avalanche Studios na Rage 2.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na