Hráči nesmí prodávat jednou koupené hry. Bethesda jim hrozí právníky a pokutami

Vydavatelská společnost Bethesda měla včera velký den. Na akci Quakecon prezentovala své tituly, které sklidily řadu pozitivních ohlasů. V podstatě souběžně se ale objevila také zajímavá kauza, která na firmu vrhá trochu temnější stín. Bethesda totiž podle všeho právními kroky brání dalšímu prodeji svých her na online platformách jako je Amazon nebo Ebay.

Svůj případ zveřejnil jeden z amerických hráčů, který se na Amazon Marketplace pokusil prodat svou neotevřenou kopii hry The Evil Within 2. Bethesda ho prý obratem vyzvala k tomu, aby svou nabídku stáhl a pohrozila právními kroky.

Podle Bethesdy je takový prodej protiprávní a prodejce osočila z podvodného jednání, protože měl tvrdit, že hra je v původním stavu a nepoužitá. To však podle vydavatelské firmy není pravda, protože navzdory nepoškozenému obalu není možné hru označit jako novou, vzhledem k tomu, že k ní není poskytována záruka, kterou Bethesda poskytuje pouze pro prodej prostřednictvím autorizovaných prodejců.

Pokud neodstraníte všechny produkty společnosti Bethesda a okamžitě nezastavíte jejich prodej, podnikneme právní kroky,” stálo v dopisu od vydavatele, který se mezi hráči těší jinak velké oblibě. Tuto výzvu hráč uposlechl, protože Bethesda zároveň uvedla, že bude požadovat finanční kompenzaci. Zároveň však případ zveřejnil a spustil tak debatu, co hráči s hrami, které si koupili, vlastně mohou dělat.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Funboy
Host
Funboy

Co dodat, nenažranost, nenažranost, nenažranost