Jak pracují podvodníci v kasinech: Většinou v týmu a jako profi herci

Na tyhle týpky mají krupiéři pořádnou pifku a často je odhalí dřív, než si vůbec stačí něco zkusit. Ne vždycky to ale je tak snadné. Podvodníci, kteří si jdou pro velkou ránu, mívají své finty perfektně nacvičené. Objevte s námi jejich psychologické triky, kterými se rádi inspirují i hollywoodští scénáristé.

1. Pracují v týmu

Podvodník, který pracuje sám, je buď amatér, nebo zoufalec. Případně obojí. Úspěšně přelstít kasino je téměř vždy týmová práce. Ani slavný matematik a nadšený hráč Edward Thorp, který v 60. letech vyhrál jmění na ruletě pomocí minipočítače ukrytého v podrážce, to nezvládl sám. Spoléhal na živého komplice se sluchátkem, který u herního stolu přijímal pokyny a sázel na vytipovaná čísla.

Týmová práce bývá i za počítáním karet v Blackjacku. To sice není vysloveně zakázané, v kasinech vám ho ale budou trpět jen do doby, než začnete opravdu vyhrávat. Spolupráce týmu z MIT, o kterém je slavný film „Oko bere“ s Kevinem Spaceym, připomínala svou dokonalostí souhru mechaniků v boxech Formule 1. I proto si z výletů do Las Vegas pravidelně odváželi statisíce dolarů.

2. Jsou skvělí herci

Na rozdíl od obyčejných lupičů, podvodníci kradou za bílého dne všem na očích. Musejí být proto dobří herci, které neprozradí nervozita a nápadné chování. Jednou z jejich oblíbených rolí je „highroller“. Boháč, který se nebojí vysokých sázek a je zvyklý bez mrknutí oka hodně vyhrát a pak zase hodně prohrát. Je mu to fuk, peněz má dost.

Aby navodili správný dojem, podvodníci neváhají investovat do kvalitních převleků, rekvizit a dalších detailů. Vždycky na začátku vsadí pár legitimních vysokých sázek, a pak teprve začnou podvádět. Jinými slovy dělají, co publikum (spoluhráči a krupiér) od jejich role očekávají.

3. Odvádějí pozornost

Krupiéra soustředěného na svou práci je těžké oblafnout, pořád je to ale jen člověk. Stačí odvést, byť jen na chvíli, jeho pozornost. V klíčový okamžik se proto někdo z kompliců vytasí s letmým dotekem nebo nečekanou otázkou. Než se krupiér vzpamatuje, je vymalováno.

I během samotného podvodu falešní hráči a jejich volavky hýří nenuceností a vtípky. Pozitivní, uvolněná atmosféra hraje v jejich prospěch. Nikomu se pak nechce kazit si hezké chvilky obviňováním z podvádění.

4. Dohrávají svůj part až do konce

Stejně jako v divadle, ani v kasinu podvodníci nemohou vypadnout z role až do chvíle, než spadne opona. Když jim podvod vyjde, nikam se neženou a předstírají, že se zase tak moc nestalo. Někdy dokonce ještě jednou, dvakrát legitimně vsadí. S rizikem, že můžou i něco prohrát. Ale také s tím, že okolí zůstane v klidu a brzy přestane myslet na to, co se stalo před chvílí.

5. Setkáte se s nimi jen v kamenných kasinech

Podvodníci vědí, že nejslabším článkem zabezpečení kasina je lidský faktor. Ošálit sebeostřílenějšího krupiéra je vždycky snazší než vyzrát na výherní automat nebo počítačový program. Proto pro ně nejsou atraktivní internetová kasina. Jednoduše se v nich špatně podvádí.

Pro všechny, kteří hrají fér, jsou naopak online hry mnohdy zajímavější než klasická kamenná kasina. Vyzkoušejte třeba hry od Sazky, které můžete hrát na počítači v internetovém prohlížeči. Anebo i na mobilu v aplikaci Sazka Hry. Hodně štěstí!

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na