Legendární Diablo si můžete zahrát v internetovém prohlížeči a zdarma

Kultovní akční RPG Diablo je nově možné spustit přímo v internetovém prohlížeči bez nutnosti cokoliv instalovat. Díky vývojářskému týmu Rivsoft si tak zahrajete velmi nekomplikovaně a především zdarma. Browserovou verzi Diabla najdete na stránkách tohoto studia.

Určitou kaňkou na kráse je skutečnost, že nejde o plnou verzi Diabla, na kterou má pochopitelně stále práva společnost Blizzard, která si je dobře střeží i u takto letitého titulu. V internetovém prohlížeči si tak zdarma zahrajete pouze shareware verzi. Ta logicky neobsahuje veškerý obsah kompletního titulu, ale pouze dvě první oblasti.

Předtím, než se Diablo v prohlížeči spustí, dojde k přenesení přibližně 50 MB dat, což je dnes otázka několika vteřin. Autoři stojící za browserovým projektem použili původní zdrojový kód verze pro PlayStation od Climax Studios.

Plná verze funguje také

Jak už jsme uvedli výše, každý zájemce si může zahrát testovací, tedy obsahově omezenou verzi. Ale pokud jste majiteli originálního vydáního původního Diabla, můžete si jeho hraní v prohlížeči dopřávat v plnohodnotné podobě.

Stačí, když uděláte jednu jednoduchou věc. Vezmete soubor DIABDAT.MPQ ze složky původního Diabla a přetáhnete ho na startovní plochu hry v prohlížeči. Tím se aktivuje plná verze.

Pokud zatím původní Diablo nevlastníte a nevíte, kde byste ho pořídili, nemusíte věšet hlavy. Internetový obchod GOG tuto dlouhou dobu nedostupnou legendu nedávno zařadil do své nabídky.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 9 Prumer: 2.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš
Raoman
Host
Raoman

Odkaz by se hodil!a vůbec článek je dost odbytý!

Diablo
Host
Diablo

koukám na to,,Diablo nikde,,pěkně Pane redaktore..