Legendární Diablo je opět v prodeji. Následovat budou první dva Warcrafty

Málokdy je internetový obchod GOG tak věrný svému jménu – Good old Games – jako tentokrát. V podobě prvního Diabla zpřístupnil dlouhou dobu nedostupnou klasiku, které už je více než dvacet let. Nezůstane přitom jen u Diabla, brzy mají následovat také Warcraft: Orcs and Humans a Warcraft 2.

Z oficiální tiskové zprávy vyplývá, že po koupi hry si můžete Diablo zahrát ve dvou různých verzích. V prvním případě jde o zcela nezměněnou klasiku z roku 1996. Stejně jako dříve se herní svět včetně dobře známého městečka Tristram prezentuje v SVGA grafice a běží na frekvenci 20 fps. Také multiplayer běží přes klasickou verzi Battle.netu. Kromě toho ale launcher obsahuje o něco modernější verzi. Také v tomto případě je klasika obsahově nezměněná, ale s odstraněním nejrůznějších chyb. Pokud jste se mimochodem těšili na datadisk Hellfire, musíte si bohužel nechat zajít chuť. Ten na GOGu není dostupný.

Tip na článek:  Nová šance pro Diablo 4. Blizzard slibuje pro příští rok další novinky v sérii

Každá ze tří kultovních her (Diablo, Warcraft 1 a Warcraft 2) byla dosud k mání pouze oklikou vedoucí šedou zónou. Blizzard totiž ve svém obchodě digitální verze těchto titulů neprodává. K dispozici jsou pouze Diablo 2 a Starcraft Remastered, přičemž původní Starcraft je k dispozici dokonce zdarma.

Vydáním na GOG je tak tato díra v nabídne konečně uzavřená a nostalgiští fanoušci si mohou zcela legálně Diablo a zanedlouho také Warcrafty pořídit. Diablo se prodává za 9 EUR, což je opravdu pakatel, pokud to vzhledem k chybějící nabídce srovnáte s vykuky, kteří se ho na Ebay snažili prodávat třeba za 80 EUR.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 5]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

4
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Abby
Host
Abby

Chtělo by to zmodernizovat grafiku, v 640×480 už dnes opravdu hrát nebudu, asi bych na svém 40″ 4k monitoru přišla o oči. Ale předělat to alespoň na fullHD tak bych si Warcraft ráda zase zahrála 🙂

Tube
Host
Tube

Stáhni si na původní diablo HD mod. Hraju to tak již rok a půl a jde to i na FHD, čož by ti na 4K mohlo stačit

Skalgrin
Host
Skalgrin

Pokud máte 40″ – troufám si tvrdit, že od ní sedíte cca 2m ala TV – protože už 32″ “na stole” znamená bolavý krk z otáčení hlavou. Ze dvou metrů bude i na Vašem monitoru to Diablo nebo Warcraft na fullscreenu vypadat celkem koukatelně. Pokud sedíte blíž – není nic jednoduššího, než windowed mode, nebo VirtualBox v okně – s černým pozadím. Tím samozřejmě neříkám, že by taková FHD konverze starších Blizzardovek někomu měla vadit – leda snad nechápajícím rodinám a zaměstnavatelům 😀 (a monitor vám závidím – protože já mám doma jen 24″ FHD – bez 4k se hodlám… Číst vice »

Radek "no X"
Host
Radek "no X"

4K už dnes považuji za standart. 4K monitor 28″ k PC (i9 7900x,2x gtx 1080ti,4K HDR Tv 160cm – PC + PlayStation 4 PRO. Pokud není někdo vyloženě hardcore player,který hraje 100fps+(144Hz) nevidím důvod proč čekat na 4k. To rozlišení vás naprosto pohltí.