Microsoft vydal update a Windows 10 přestalo fungovat

Microsoft vypustil do světa aktualizovaný bezpečnostní update prakticky pro všechny verze operačního systému Windows 10. Hlavním cílem bylo odstranit problémy s tiskem, které se objevily s vydáním dřívějšího bezpečnostního updatu. A jak se ukazuje, Microsoft mimoděk potvrzuje pravidlo, že s každou další opravou se vyrobí mnoho dalších chyb. Bohužel ty, které se nyní objevily, jsou docela zásadní, protože je řeč o problémy s bootem operačního systému a zničeném menu Start.

Uživatelé, kteří si update stáhli a nainstalovali, hlásí na internetových problémech obrovské problémy. Když chtějí otevřít menu Start, objeví se namísto něj kritická chybová hláška. Podle jiných se sice hláška neobjeví, ale nevyjede ani ono menu. Další velkou chybou, která se podle všeho často opakuje, jsou problémy s bootem, kvůli čemuž se Windows 10 ani nespustí. Kromě toho hlásí řada uživatelů skutečnost, že chyby s tiskem, pro které update vlastně vznikl, stále přetrvávají.

Microsoft k problémům přistupuje zatím ležérně a dlouho je ani nepřiznával. Každopádně další opravu zatím nevydal. Pokud tak zmíněnými komplikacemi trpíte, pomůže vám deinstalace updatů. V nastavení jděte do Windows Update, kde klikněte na “Zobrazit historii aktualizací”. Zde najdete aktualizace v chronologickém pořadí. Nahoře je potom tlačítko “Odinstalovat aktualizace”, jež vám zobrazí seznam updatů, které můžete odinstalovat.

Problémy přitom podle všeho mohou způsobovat tyto aktualizace:

  • KB4524147 Windows 10 Version 1903

  • KB4524148 Windows 10 Version 1809

  • KB4524149 Windows 10 Version 1803

  • KB4524150 Windows 10 Version 1709

  • KB4524151 Windows 10 Version 1703

  • KB4524152 Windows 10 Version 1607

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 37 Prumer: 3.1]

6
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miloš
Host
Miloš

“KB4524147 Windows 10 Version 1903”, ano přestalo mi fungovat síťové připojení přes LAN. Odinstaloval jsem, dal vyhledat nové akualizace , nainstaloval, restartoval a PC opět funkční.

Sinner
Host
Sinner

To by mě zajimalo, na jakých počítačích to nejde, já měl W10 ještě jako insider a nikdy, opravdu nikdy jsem s nimi neměl problém.

Petr
Host
Petr

Microsoft vydal update a doma 4PC s W10 stále bez problémů jedou a jedou……kde je problém?

Inqui
Host
Inqui

Jak se to asi odinstaluje když systém vůbec nenabootuje? A obnovení už nějakej ten pátek u desítek nefunguje… Super

JiP
Host
JiP

Obnovení funguje, ale musí aktivovat někde v nastavení. V základu je po instalaci neaktivní. Bohužel to nikde nikdo neoznámil.

Vít
Host
Vít

Musíte se přihlásit do Insider Preview (tím se vám odmknou vývojářské nastavení) a rozhodnout se, čím chcete být: buď normálním testerem s pár updaty (normální uživatel) nebo vývojář, kde budete testovat nejnovější updaty a budete hlásit chyby (pokusný králík)… Jsem vývojář, je mi skoro 17 let a s mím počítačem se nic neděje, jenom z nějakého důvodu nechce zapínat různé emulátory kvůli virtuální paměti (RAM), kterou jsem nastavil (může být až 2x větší než pravá, ale dal jsem normálně 16GB jako mám já) a taky kvůli virtualitě a virtualizace celkově, prostě se počítač zhroutí a mám zelenou tabulku 🙁 .… Číst vice »