Mizérie Battlefieldu 5 pokračuje. Byl odložen a vyjde až v listopadu, po největších konkurentech

Je stále jasnější, že nedávný odchod jednoho z šéfů společnosti Electronic Arts, Patricka Söderlunda, nebyl tak úplně dobrovolný. Právě Söderlund byl ve firmě nejvýše zodpovědným člověkem za jednotlivé herní projekty a Battlefield 5 byl jednou z největších her EA za poslední roky. Akcionáři si od ní pochopitelně slibovali náležité prodeje.

Jenže s Battlefieldem 5 to vypadá všelijak, jen ne dobře. V minulých týdnech jsme se dozvídali, co všech bude ve hře chybět. A nebude toho zrovna málo. Kromě Battle Royale módu se do prodejní verze nedostane ani kooperativní mód Combined Arms. Jenže ani ulehčení práce vývojářům z EA DICE evidentně nestačilo. Hra proto nevyjde 19. října, jak bylo plánováno, ale až 20. listopadu.

Zdánlivě jde o odložení pouze o měsíc, tedy nic strašného. Pro hráče samotné jistě ne – ti už to nějak vydrží. Mnohem horší je to pro Electronic Arts samotné, protože přijde o poměrně lukrativní termín a vyjde v podstatě až těsně před Vánoci a především až po všech největších konkurentech o přízeň a peněženky hráčů, tedy Call of Duty: Black Ops 4, Assassin’s Creed: Odyssey, Red Dead Redemption či Fallout 76. Mnozí tak už budou mít své hráčské choutky uspokojené a o Battlefield 5 již nebudou mít zájem.

Každopádně to vypadá, že se Electronic Arts podařilo ukázkově pohnojit vydání další velké hry, která z hlediska prodejů zcela jistě nebude tak velká, jak by být mohla, kdyby byli manažeři tohoto kolosu trochu schopnější.

Související články

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na
TOPlist