Mizérie Battlefieldu 5 pokračuje. Byl odložen a vyjde až v listopadu, po největších konkurentech

Je stále jasnější, že nedávný odchod jednoho z šéfů společnosti Electronic Arts, Patricka Söderlunda, nebyl tak úplně dobrovolný. Právě Söderlund byl ve firmě nejvýše zodpovědným člověkem za jednotlivé herní projekty a Battlefield 5 byl jednou z největších her EA za poslední roky. Akcionáři si od ní pochopitelně slibovali náležité prodeje.

Jenže s Battlefieldem 5 to vypadá všelijak, jen ne dobře. V minulých týdnech jsme se dozvídali, co všech bude ve hře chybět. A nebude toho zrovna málo. Kromě Battle Royale módu se do prodejní verze nedostane ani kooperativní mód Combined Arms. Jenže ani ulehčení práce vývojářům z EA DICE evidentně nestačilo. Hra proto nevyjde 19. října, jak bylo plánováno, ale až 20. listopadu.

Zdánlivě jde o odložení pouze o měsíc, tedy nic strašného. Pro hráče samotné jistě ne – ti už to nějak vydrží. Mnohem horší je to pro Electronic Arts samotné, protože přijde o poměrně lukrativní termín a vyjde v podstatě až těsně před Vánoci a především až po všech největších konkurentech o přízeň a peněženky hráčů, tedy Call of Duty: Black Ops 4, Assassin’s Creed: Odyssey, Red Dead Redemption či Fallout 76. Mnozí tak už budou mít své hráčské choutky uspokojené a o Battlefield 5 již nebudou mít zájem.

Každopádně to vypadá, že se Electronic Arts podařilo ukázkově pohnojit vydání další velké hry, která z hlediska prodejů zcela jistě nebude tak velká, jak by být mohla, kdyby byli manažeři tohoto kolosu trochu schopnější.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na