Mortal Royale nabídne středověké fantasy bitvy. Partií se bude účastnit až 1000 hráčů

Obrovské počty hráčů a netradiční zasazení. Mortal Royale se chystá do poněkud zatuchávajícího žánru Battle Royale her vnést svěží vítr. Švédské vývojářské studio Star Vault AB láká na bitvy až 1000 hráčů najednou. To mimo jiné předpokládá slušnou fanouškovskou základnu, jinak budou stěží naplněné. O to už by se ale měl postarat free2play model.

Autoři mají v plánu vydat Mortal Royale v rámci předběžného přístupu na Steamu. Ještě předtím ale proběhne uzavřený alfatest, do kterého se mohou zájemci hlásit na oficiálních webových stránkách hry.

Na rozdíl například od Playerunknown’s Battlegrounds se Mortal Royale nebude odehrávat v moderní době, nýbrž na 64 kilometrů čtverečních velké fantasy mapě. Zde řádí smrtící bouřka, která se stahuje stále blíže k tisícovce hráčů. Takže budete dělat to jediné, co v takové situaci dává smysl: hledat zbraně a vybavení, ochočovat zvířata, na kterých můžete jezdit a snažit se zlikvidovat co možná nejvíce ostatních hráčů.

Zvládnou servery takový nápor?

Kromě stovek zbraní na blízko a na dálku, jako jsou meče a luky, budete mít k dispozici také více než 60 kouzel, stejně jako celou řadu částí výzbroje, jež bude možné kombinovat různými způsoby.

Se svými 64 kilometry bude mít mapa v Mortal Royale stejné rozměry jako v PUBG. Při potenciálním desetinásobku hráčů to slibuje skutečně intenzivní zážitek. Zejména počáteční herní fáze bude dosti frenetická.

Velkou výzvou pro autory Mortal Royale bude technické provedení. U řady Battle Royale her pozorujeme, že už stovka hráčů na serveru přináší výkonnostní problémy. Autoři tvrdí, že tomuto chtějí čelit tak, že hru zpřístupní co možná nejdříve a postupně jí v rámci předběžného přístupu budou ladit.

Mortal Royale – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na