Neoficiální servery World of Warcraft zřejmě skončí nebo se přeorientují

V rámci Blizzconu 2017 společnost Blizzard překvapila a potěšila fanoušky oznámením serverů World of Warcraft Classic, které tuto nesmírně oblíbenou online hru vrátí zpět na začátek.

Fanoušci tak získají možnost hrát původní World of Warcraft, tedy bez jakýchkoliv úprav a přídavků. Co to ale znamená pro všechny ty neoficiální servery, které World of Warcraft nabízely ve “vanilla”, tedy původním provedení?

Servery jako Elysium a Light’s Hope podle svých provozovatelů neexistují z pirátských důvodů, ale právě proto, aby zájemcům zprostředkovaly zážitek, o který mají zájem. To ale znamená, že by s uvedením oficiálních Classic serverů ztratily důvod své existence.

Neoficiální servery se přeorientují

“Pokud Blizzard nabídne upřímný a plnohodnotný Classic zážitek, který chceme jako tým zprostředkovat, můžeme server Light’s Hope k datu spuštění oficiálních serverů ukončit,” uvedli provozovatelé jednoho serveru na fóru.

Pokud jde o Elysisum, také zde chtějí své servery provozovat až do doby, než Blizzard spustí oficiální řešení. Poté však nechtějí provoz zcela ukončit, ale hodlají přejít na verzi s rozšířením The Burning Crusade, pro kterou Blizzard vlastní řešení zatím neoznámil a pravděpodobně to ani neučiní. Takto by musel provozovat servery s každým datadiskem zvlášť, což je nepravděpodobné.

Kdy přesně dojde ke spuštění serverů World of Warcraft Classic zůstává přitom nejasné. Blizzard mluví o “obrovském úkolu” a popravdě – nejde zrovna o jeho prioritu. Tou je momentálně uvedení dalšího datadisku – Battle for Azeroth. Klasické servery se tak do provozu dostanou pravděpodobně až za rok.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 1 Prumer: 2]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

2
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kim
Host
Kim

Tohle je příklad proč si myslím že PC hry na olympiádu nepatří.Když běháte děláte to desítky let a budou to dělat i desítky let po vás. ALe hra co ze světa po 6 letech zmizí. A nahradí jí jiná tam nemá co dělat.

Nemesis
Host
Nemesis

Ty taky, naštěstí, brzo zmizíš ze světa… a ve skutečnosti tu nemáš ani co dělat.. předpokládám že to je důvod proč nejsi na olympiádě, což?