Neuvěřitelný výkon. Fanoušek za 4 měsíce kompletně zrekonstruoval původní Diablo, výsledek si můžete zdarma stáhnout

Na internetu se objevila plnohodnotná rekonstrukce klasického akčního RPG Diablo. Fanouškovský vývojář, který si říká “galaxyhaxz” zveřejnil svůj projekt na webu GitHub, kde si ho všichni zájemci mohou zdarma stáhnout. 

Fanoušek do projektu vložil opravdu hodně. Konkrétně 1200 hodin práce. Přesto je úctyhodné, že hru v podstatě od znova postavil na nohy za pouhé čtyři měsíce. Svým výtvorem chce připomenout zvláštní magii, kterou titul od Blizzardu z roku 1996 prezentuje.

Aby dokázal Diablo rekonstruovat, musel “galaxyhaxz” získat jednotlivé elementy hry z nejrůznějších zdrojů. Blizzard totiž nikdy nezveřejnil zdrojový kód. Mnohdy šlo doslova o detektivní práci. Například v jednom japonském portu datadisku Hellfire našel soubor s layoutem hry. Ve speciální betaverzi portu navíc byl takzvaný debug-build, který obsahoval další řádky kódu a debugové nástroje.

Podle vývojáře nebude mezi jeho a skutečným zdrojovým kódem hry prakticky žádný rozdíl. Teď je jen otázkou, zda se Blizzard proti amatérskému tvůrci nepustí do právní bitvy s cílem dosáhnout stažení titulu z internetu.

Ohodnoťte článek
[Celkem hlasů: 2 Průměr: 2.5]

Mohlo by vás zajímat

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

16 Komentáře zapnuto "Neuvěřitelný výkon. Fanoušek za 4 měsíce kompletně zrekonstruoval původní Diablo, výsledek si můžete zdarma stáhnout"

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Aaa
Host

Dobře a co je to ta “rekonstrukce”? To v článku jaksi zapoměli napsat.

Nom_ad
Host
Tu je to zase samej “odporník” na autorský zákon 🙂 Takže nejprve čtěte a pak plácejte kraviny This work is being released to the Public Domain. No assets of Diablo are being provided. You must own a copy of Diablo and have access to the assets beforehand in order to use this software. Battle.net(R) – Copyright (C) 1996 Blizzard Entertainment, Inc. All rights reserved. Battle.net and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries. Diablo(R) – Copyright (C) 1996 Blizzard Entertainment, Inc. All rights reserved. Diablo and Blizzard Entertainment are trademarks… Číst vice »
Lukito
Host
Jackob32
Host

Vytvořit zadarmo kopii něčeho co už existuje je snad ta nejzbytečnější věc kterou člověk může udělat.

levi
Host

Zdrojové soubory k Diablu nikdy neexistovaly a není to kopie něčeho. Je balík nástrojů a souborů určený k vývoji a k opravám pro fanoušky – programátory. Protože by bez toho Diablo časem zaniklo (nekompatibilita s novým OS atd), zveřejněním zdrojáků není problém tu hru udržovat v chodu a aktualizovanou i na nejnovější Widle a tak…

gengar
Host

rychle rychle, kde se to da stahnout pls? mate uz nekdo link?? nez nam to zakazou 😀

Miroslav
Host

Spis by to meli od nej odkoupit….

David
Host

Podobně pracuje skupina lidí už pár let na hře Dungeon Runners, kdyby chtěl někdo pomoct s vývojem, může se přidat do skupiny Dungeonrunners Refugees https://www.facebook.com/groups/189841361029937/?fref=nf

Mordrux
Host

Kde ho stáhnem ?

Inkognito
Host

Bez urážky, ale proč by proti němu měl Blizzard jít, když samy na to kašlou.

Poro
Host

Protože je to jejich produkt, který on vzal a předělal? ikdyž ho nabízí zdarma, a nikdo si stejnak diablo 1 už nekoupí, stále je možnost že ho zažalují

Beeda2004
Host

on nic zdarma nenabizi je to jen modovanej exac kterej neobsahuje zadny vlastnictvi blizazrdu abys tu hru mohl hrat tak musis vlastnit kopii diabla citace z githubu “Legal
This work is being released to the Public Domain. No assets of Diablo are being provided. You must own a copy of Diablo and have access to the assets beforehand in order to use this software.”

levi
Host

“Ukradnul” jim zdrojové kódy, které samozřejmě někdo vlastní a má na ně práva. Ba dokonce se tyto soubory nepředávají ani nám, jakožto hráčům. Takže získal úplně to nejcitlivější vlastnictví které oni mají k Diablu. (Je samozřejmě otázka zda to budou považovat za krádež atd)

Paeris Kiran
Host

Diablo 1 je prakticky Abadonware – navíc datadisk patří neexistující Sierre.

Podobně jako třeba Albion RPG – už entita která práva patřila zanikla bez toho aby je někdo přebral. V Případě D1 je to trochu jiný případ.

Technicky tu hru vzal CD projekt Red a má jí na Gogu. Ale práva už nemá reálně nikdo.

Ian
Host

No vzhledem k tomu ze uz ho sami pred lety poskytli zadarmo nez mu dali uplne vale tak to asi neudelaj.

Jackob32
Host

Jenže on ho nevzal a nepředělal.

TOPlist