Nintendo Switch dostane 64 GB paměťové karty až v roce 2019. Zbrzdí to úspěšnou konzoli?

Podle nejnovější zprávy listu Wall Street Journal má společnost Nintendo problémy s výrobou paměťových karet (cartridge) o kapacitě 64 GB pro svou konzoli Nintendo Switch. Proto jejich uvedení interně odložila na rok 2019, byť o tom oficiálně ještě neinformovala. Aktuálně mají největší paměťové karty poloviční kapacitu, tedy 32 GB. Pro menší hry se ale používají také cartridge o velikosti 8 GB a 16 GB.

Z rozhodnutí Nintenda údajně nemají radost především jeho partneři, tedy zejména vývojáři her. Například tituly jako DOOM nebo NBA 2K18 musely spoustu dat k základní hře poskytnout po jejím spuštění online, protože se na paměťovou kartu jednoduše nevešla. V takovém případě pak hráči musí mít SD kartu, na kterou hra stažená data uloží. S tím souvisí i spekulace, že toto rozhodnutí Nintenda ovlivní také termín vydání řady her. Někteří vydavatelé se totiž podle všeho rozhodli uvedení svých her na Nintendo Switch odložit až do chvíle, kdy budou větší paměťové karty k dispozici.

Brzda velkého úspěchu

Tato nepříjemnost by mohla trochu zbrzdit velký úspěch, který konzole Nintendo Switch jinak zaznamenává. V Japonsku jde o aktuálně nejprodávanější konzoli, a to s velkým náskokem. V předvánočním týdnu se jí zde prodalo na 269.684 kusů, zatímco druhá Playstation 4 zaznamenala jen 50.662. Je otázkou, zda případný nedostatek her další potenciální kupující neodradí.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na