Oznámen Everspace 2. Zatopí otevřeným světem Star Citizenu?

Na začátek letošního Gamescomu si nezávislého vývojářské studio Rockfish Games z německého Hamburku připravilo příjemné překvapení, když oznámilo Everspace 2, tedy pokračování indie hitu z roku 2017. Druhý díl je ale o poznání ambicióznější a dost možná uspokojí dosud neukojené chutě fanoušků donekonečna vyvíjeného Star Citizenu. Ze všeho nejvíce totiž hra připomíná pokračování legendárního Freelancera.

Ambice v otevřeném světě

Everspace 2 už totiž nespadá do žánru roguelike her, ve kterém si udělal jméno první díl a kde se po game overu začíná opět na začátku. Pokračování bude klasickým titulem s otevřeným světem, který budete moct sami objevovat. Pokud zemřete, objevíte se u posledního checkpointu nebo uložené pozice. To kromě jiného znamená, že vylepšení své lodě a schopnosti nebudete neustále ztrácet, ale naopak nabalovat.

Everspace 2 tak zavádí RPG prvky, kdy budete sbírat zkušenostní body a při postupu na nový level dostanete možnost určitých vylepšení. Stejně tak vás mohou obohatit úspěšně splněné mise, které budete plnit pro a s příběhovými postavami.

Everspace 2 - screenshoty
« 1 z 6 »

Příběh na hlavní koleji

Autoři se tentokrát chtějí mnohem více soustředit na příběh. První díl měl ten problém, že vzhledem ke konceptu hry mnoho hráčů vůbec nevidělo poslední třetinu hry a přišli tak o závěr děje. Ve dvojce už tomu bude jinak, přesto však příběhově navazuje přímo na předchozí díl.

Everspace 2 by měl oproti jedničce výrazným způsobem nabobtnat po obsahové stránce. Z různých přirovnání lze vyčíst, že by hra měla být přibližně desetkrát větší, byť autoři zatím neslibují konkrétní čísla vesmírných plavidel a sdělili jen, že se můžeme těšit na 12 slunečních systémů a více než 100 ručně vytvořeních míst, jako jsou stanice a obchodní posty. Je však jisté, že každou loď si budete moct pomocí komplexního systému upravit k obrazu svému.

Kolik se podaří vybrat?

Everspace 2 už je ve vývoji dva roky a tvůrci ještě požádají o pomoc s vývojem fanoušky prostřednictvím Kickstarteru. Kampaň by měla začít 9. září s cílem vybrat 450 000 EUR. Kdo ví, zda Rockfish Games tak trochu nedoufají v alespoň částečné napodobení crowdfundingového úspěchu Star Citizenu, který vybral už více než 200 milionů dolarů.

Každopádně, hra by se v září 2020 měla dostat do předběžného přístupu na Steamu, což je příslib, od kterého jsou Chris Roberts a spol. na hony vzdálení.

Everspace 2 – trailer

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 3 Prumer: 4.3]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na