Počet hráčů H1Z1 strmě padá. Nepomohl ani týden hraní zdarma

Hráčský zájem o hru H1Z1 povážlivě opadnul. Podle statistik Steamcharts a Githyp došlo v případě této online survivalové hry od léta tohoto roku k 70% propadu v počtu hráčů. Autoři si zvrat v tomto neblahém trendu slibovali od možnosti bezplatně si hru celý týden vyzkoušet. Zdá se však, že tento krok nevyšel tak, jak si představovali.

Momentálně se do H1Z1 přihlásí kolem 20 000 hráčů denně. Může to působit jako vysoké číslo, ale porovnejte to s konkurenčním Playerunknown’s Battlegrounds, který si každý den zahrají 3 miliony hráčů. Nejvyššího počtu hráčů za den dosáhlo H1Z1 v červenci tohoto roku, šlo o 150 000 lidí. Ovšem konkurence je stále více – zejména po spuštění PUBG, ale také Fortnite: Battle Royale se hráči začali zjevně přesouvat k těmto titulům.

Obzvlášť zajímavé na celé situaci je to, že hlavní tvůrce PUBG, tedy Brendan Greene, kdysi patřil k vývojářskému týmu H1Z1 – než se osamostatnil a vytvořil vlastní verzi oblíbené Battle Royale hry. Ta se teprve před pár dny dočkala updatu na verzi 1.0.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Karel
Host
Karel

…H1Z1 není survival!!!Tedy měl být,zombie-survival,jenže původní majitel Sony prodal hru Daybreaku a ten se vzhlédnul v minihře Battle Royal která měla sloužit jako odreagování od sbírání,budování…přežívání,prostě stejná mapa na které jen střílíte ostatní hráče-vidina malého snažení ve vývoji a prodeje skinů,tedy mamonu odsunuli vývoj survivalu do hodně velkého pozadí. Lidé co kupovali původní HZ na začátku,a nebylo jich málo,kupovali survival…dostali prachsprostou střílečku se spoustou slibů(nesplněných) o vývoji survivalu. Tuto hru jsem sledoval před vydáním a koupil první den,odehrál jsem cca 2000h,měl ji rád a fandil jí,i přes nedostatky a plané sliby vývojářů…sleduji ji pořád avšak mám prasečí radost že ji… Číst vice »