Pokémon GO stojí za stovkami úmrtí a škodami v miliardové výši, tvrdí studie

Ve Spojených státech amerických vzbudila obrovský rozruch nová studie vědců z Purdue University, která tvrdí, že by hra Pokémon GO mohla mít v celé zemi na svědomí stovky životů a napáchat škody v miliardách dolarů.

Pokémon GO se největší pozornosti těšil loni, kdy jste dost možná také zaregistrovali mnohdy úsměvné případy lidí, kteří v honbě za pokémony do něčeho narazili, někam spadli nebo je málem přejelo auto.

Podle studie jsou ale důsledky bohužel vážnější. Nesmírné škody prý páchají zejména hráči, kteří se Pokémon GO věnují během řízení a nedávají přitom pozor na cestu

Výsledky jsou odhadem

Studie probíhala v okrese Tippecanoe v americké Indianě, kde autoři došli k závěru, že hraní Pokémon GO stálo dva lidské životy a způsobilo odhadované škody až 25 milionů dolarů, a to za pouhých 148 dní od uvedení hry na trh. Tato čísla následně extrapolovali na celé USA a došli k výše uvedenému závěru.

Studie však čelí velké kritice za to, že nepracuje s dostatečně velkým vzorkem ani nemá správná data k porovnání stavu s Pokémonem a bez Pokémonu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Redaktor zpravodajství serveru Gamebro.cz. Milovník příběhových her, ať už těch akčních nebo RPG.

3
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jose
Host
Jose

Všichni závisláci na hrách jsou pro společnost jen zlo. Když jich pár ubyde, jedině dobře. Nejlépe než nakladou vejce !!

já
Host

nemužeš zapomenout

já
Host

čo ti jebe ty kokos