Poslední Hitman si zahrálo už 5 milionů lidí

Dánské studio IO Interactive se v roce 2016 rozhodlo nové dobrodružství holohlavého zabijáka Hitmana vydat pro tuto sérii neobvyklou formou. V rámci několika měsíců vypustilo šest epizod, které pak na závěr ještě jednou zabalilo do kompletní edice a vrhlo na pulty obchodů znovu.

Zdá se, že se tento krok vyplatil. Autoři se nyní pochlubili pěkným číslem. Nového Hitmana si zahrálo celkem pět milionů hráčů. Jak už bývá zvykem, součástí oznámení není přesná metrika, jak se k tomuto číslu došlo. Lze tedy předpokládat, že těmi nejvýhodnějšími počty pro image značky. Jistě jsou tak započítáni všichni hráči, kteří si koupili alespoň jednu epizodu, nikoliv jen ti, co si pořídili celou sérii.

Vykoupení z tenat vydavatele

Přesto je to pro Dány slušný úspěch, obzvlášť když počet hráčů dále roste, byť už ne takovým tempem jako na začátku. Zdá se tedy, že o nezávislost IO Interactive je postaráno. Studio se teprve 16. června osamostatnilo (formou vykoupení ze strany managementu) od dlouhodobého vlastníka Square Enix (předtím Eidos) a na cestu si s sebou vzalo i nejcennější rodinné stříbro, tedy Hitmana.

Vzhledem k tomu, že první série zabijákovi s čárovým kódem v týlu tak pěkně vyšla, můžeme očekávat, že se brzy vrátí v podobně koncipovaném pokračování.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
Upozornit na