Příjmy z her stagnují, stěžuje si Microsoft. Xbox One se neprodává podle plánu

Společnost Microsoft v rámci čtvrtletních hospodářských výsledků odprezentovala vskutku skromný růst herní divize. Ta ve třetím čtvrtletí tohoto roku dokázala oproti stejnému období loňského roku přidat pouhé 1 procento. 

Přitom firma jako celek zvýšila své příjmy o celých 12 % a zaznamenala obrat ve výši 24,5 miliard dolarů, což není vůbec špatné. V porovnání s tím je obrat herní divize ve výši 1,89 miliard dolarů možné hodnotit jako neuspokojivý. Znepokojivá jsou především špatná čísla prodejnosti konzole Xbox One.

Naděje v podobě Xbox One X

Oproti tomu se podařilo dosáhnout jistého růstu v oblasti softwaru a služeb pro Xbox. Ty stouply celkem o 21 %, což jde především na vrub většímu množství transakcí ve služeb Xbox Live. Tento růst však na zmíněné 1 % srazil špatný prodej samotné herní konzole a také pokles její ceny.

Microsoft si proto hodně slibuje od přicházející konzole Xbox One X (koupit konzoli), která by prodeje hardware měla opět náležitě nastartovat. Na trh vstupuje už 7. listopadu.

Hodnotit text
[Celkem hlasu: 0 Prumer: 0]

Šéfredaktor internetového magazínu pro dospělé hráče Gamebro.cz. Dříve působil jako autor v mnoha tištěných i internetových médiích.

1
Komentujte

avatar
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr Novak
Host
Petr Novak

Az MS zacne naslouchat hracum a az jejich “white collars” prestanou hracum urcovat co se jim ma libit a rikat jim co je dobre a nez ne zisk se zamerit na hrace, pak se to zmeni a zisky prijdou sami. Ale dokud MS nepochopi ze jejich marketingova strategie je spatna, nic se nezmeni. Ja porad MS verim ze jim to nakonec dojde. Pevne v to i doufam.